Wpis z mikrobloga

@qracao: a ja bym polecil CCNA i cos w stylu NOC albo junior admin. Helpdesk/wsparcie IT troche mniejszy maja styk z sieciami. Chyba ze chcesz sieciowke biurowa.
  • Odpowiedz
@qracao: @spoxman: Tak Cisco jest rozpoznawalne i liczące się. Huwawei mocno zaczyna wchodzić w grę. Ale zrób najpierw Cisco a potem będzie łatwiej. Kursy mogą pomóc, tylko zrób je solidnie a nie braindump byle mieć tylko papier.
  • Odpowiedz
@ciapekm: Zdecydowanie kursy J, ale z ciekawości powiem nie widziałem jeszcze żadnego kandydata do pracy który miałby choć jeden kurs J zrobiony.
Poza tym i tak doświadczenie no i teoria, bez tego ale sorry nie ma co zaczynać (jak ktoś nie wie ile ile można zdefiniować vlanów, czy kalkulacje masek podsieci...)
  • Odpowiedz
@Pienio69: Kilka robiłem, z 5-6 mam tych niby zaawansowanych. Teraz się zbieram zrobić te egzaminy, bo co mi po samych kursach. Generalnie jestem pozytywnie nastawiony, zobaczymy jak poziom materiału bo się jeszcze nie zagłebiałem, ale pewnie pierwsze dwa poziomy to się prawie z marszu robi.
  • Odpowiedz
@archon: Odnoszę się do OPa który dopiero zaczyna,
Na stronie Junipera z tego co pamiętam można wypełnić test i dostać kupon zniżkowy na egzamin. Przy okazji, weryfikując swoje umiejętności.
  • Odpowiedz