Wpis z mikrobloga

#laptopy #komputery #laptop

Szukam czegoś 13.3", z w miarę trzymającą baterią (tak ze 4-5h przy normalnym użytkowaniu), głównie internet, filmy, #staregry + dosbox lub GTA:VC, ale jeśli będzie szansa na jakieś 40fps w jakimś TF2 lub CS:GO bym nie narzekał. Wiadomo - im taniej tym lepiej (bez obsługi nowych gier jak wspomniane CSGO), ale budżet powiedzmy do 1300zł. Będzie coś czy nie ma szans?

PS.: Co to za moda żeby dawać tylko 32GB miejsca na dysku? Przecież system to jest jakieś 10GB, i co ja mam sobie na tych 22GB wgrać? Waciki? ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 10
@grzegoor: taka moda bo nie są to konwencjonalne dyski, a układy eMMC. Przydałby się budżet jakim dysponujesz. Do pierwszych zastosowań powinien wystarczyć już Atom, jednak do CS czy TF2 już raczej będzie potrzebny minimum procesor typu ULV
@ptasiek2: 1300 dla opcji z obsługą CS/TF, dla samych starych gier typu GTAVC, Starcraft 1, Diablo 2 czy dosboxa - im taniej tym lepiej. Na razie korzystam z tabletu służbowego z podpiętą klawiaturą ale to jest mordęga bo nie ma myszki ani touchpada, a wydajność w dosboxie jest strasznie słaba (mediatek).
@grzegoor: No to będzie problem. Celerony w najtańszych opcjach są pozbawione sensu. Oferują zerową wydajność, wiec i tak nie pograsz na nich. Lepsze bedą używane Lenovo ThinkPad oparte o starszych, ale znacznie mocniejszych podzespołach. Do podstawowych zadań lepsze będą konstrukcje typu Asus T100HA (4/64).
@ptasiek2: No rozumiem że TF2 nie odpalę, ale takie GTA VC? Przepraszam że tak wypytuje, po prostu nie śledzę od wielu lat rynku (śledziłem do czasów celerona/durona/athlona) i nie wiem ile wydajności można wyciągnąć z konkretnych podzespołów. Jest jakaś zaufana strona z benchmarkami?
@ptasiek2: Sprawdź Acer Aspire ES1-131 - chyba znalazłem coś optymalnego między cena-osiągi-wytrzymała_bateria.

Kosztuje ~950 lub wersja SSD za 1200, wg game-debate CS:GO ponoć a minimalnych chodzić ok, a bateria trzyma 6-10h. Chłodzenie pasywne, 11 cali ekran. ( ͡° ͜ʖ ͡°)