Wpis z mikrobloga

Po powrocie z Erasmusa w moim życiu nastąpił powrót do nauki farmakologii; został mi jeszcze jeden (trzeci już) semestr mego ukochanego przedmiotu. W ekspresowym tempie trzeba odświeżyć cały rok nauki po rocznej przerwie, klepię więc wieczorami na blachę w te i nazad (żeby recytować bez zająknięcia) listy beta-blokerów, inhibitorów angiotensyny II, blokery kanałów wapniowych itd. - takie podstawy, a i tak wszystko pod kopułą mi się lasuje i spamiętać trudno. Dziś na zajęciach mój mózg znowu został przeczołgany i przeorany kolejnymi nowymi nazwami i mechanizmami; choć na końskiej dawce kofeiny, koncentracja sto pro, człowiek gotowy, rozgrzany, chętny na wyzwania intelektualne, to swoim tokiem rozumowania nie sposób nadążyć za prowadzącym.
Moi ulubieńcy z dziś to: WERICIGUAT, OMEKAMTYW MEKABRILU i LEWOSIMENDAN.
#medycyna #farmakologia #studbaza
  • 9
@paramedic44: ja wlaśnie rozpocząłem staż i szedłem 6 letnim.

Kardio miałem bardzo dużo bo wiadomo Zabrze, SCCS itp. Z pulmo 2-3 bloki a z hematów jako takich zero (jakies tematy z tego na innych blokach i klinikach mielismy), hematy dziecięce mieliśmy ze 2-3 bloki.
wy studenciaki to uwielbiacie narzekać jak to macie zajebiscie trudno i ojej tyle się uczycie i jak to pijecie KAWĘ podkreślam KAWĘ, bez niej jesteście nieprzytomni! skończcie z tym, bo żeżuncja hardo
@M4g4: po pierwsze, to kawy nie pijemy, bo nie działa, tylko jemy tablety z kofą; idź hejtuj gdzie indziej; poza studiami zarobić hajs też trzeba i chłopowi coś w garze nagotować, wcale łatwo nie da rady tego pogodzić
@paramedic44: jesteśmy zreformowani (pierwszy rocznik here - 2012); 2 tyg diabety + 2 tyg endokryny = 120 godzin; kardio 120 godzin (2 tyg); pulmony na 6. roku będą, 240 godzin ma być, co z hematami - nie mam pojęcia. Na 6. roku zdajemy też wszystkie kobyły.