Wpis z mikrobloga

Ej murki mam parę pytań. Jak wiemy kosmonauci siedzą na tej stacji kosmicznej. Czy przez długotrwałe przebywanie człowieka tam nic mu się nie stanie (nie chodzi mi o katastrofy i awarie ( ͡° ͜ʖ ͡°))? A jeżeli ma się coś stać to jak się temu przeciwdziała?
Kolejne pytanie. Czemu poddaje się długotrwałemu treningowi takich ludzi którzy mają wylecieć (prócz wrzucania ich do środowiska gdzie jest woda itp. w celu przyzwyczajenia się)?

Edit: Bym zapomniał. Kiedy w locie występują przeciążenia a kiedy nieważkości?
#nauka #kosmos #pytanie
  • 3
@dubstep: Trening jest po to byś podczas startu i lądowania nie umar. Takie przeciążenia wielkie.
Co do pobytu na stacji to głównie zanik mięśni się pojawia. Po to są ćwiczenia na bieżniach na stacji by osłabić ten zanik.

Czy przez długotrwałe przebywanie człowieka tam nic mu się nie stanie (nie chodzi mi o katastrofy i awarie ( ͡° ͜ʖ ͡°))? A jeżeli ma się coś stać to jak się temu przeciwdziała?


@dubstep: jak kolega @goblin21: napisał pierwsze zagrożenie to zanik mięśni i odwapnienie kości przez brak grawitacji, drugie to promieniowanie przyjęte podczas pół roku przebywania w kosmosie, które może sięgać nawet 2 000 mSv