Wpis z mikrobloga

@mateusz-skrzyniecki1: Bez różnicy i tak się mieści w portfelu w specjalnej kieszonce.
Natomiast mogło by to rozwiązać problem z brakiem miejsca na pieczątki.
No ale wymienić dowód raz na 10 lat to chyba nie jest znowu wielki problem.
  • Odpowiedz
@robertx: rząd ma to w doopie. To jest ważne dla tysięcy polskich obywateli - kierowców, którzy są zmuszani płacić za wymianę jakiejś przedpotopowej książeczki bo się skończyły miejsca na ich pieczątki. Na czole niech sobie urzędnicy pieczątki stawiają. Dowód ma być stały a na BT mam dostać świstek albo najlepiej naklejkę na szybę.
  • Odpowiedz
@robertx: Moim zdaniem ważniejsza niż dowody osobiste w smartphonie. Mam nadzieję, że ten pomysł umrze śmiercia gwałtowną. Rozmiar dowodu rejestracyjnego jest absurdalny. Jeżeli już musi być, niech ma podobną postać jak reszta "codziennych" dokumentów. No, ale do tego potrzeba jest sprawna baza danych pojazdów... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lapidarny: CEPIK 2.0 prędzej czy później będzie ;) Poza tym te dokumenty nie są dla mnie tylko dla jednostek z sektora publicznego. A te jednostki posiadają informacje czy posiadam uprawnienia, czy pojazd jest zarejestrowany na mnie, czy ma OC oraz aktualny przegląd.
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: ja tam jestem jak najbardziej za takim czymś, uwielbiam mieć jedno konto zsynchronizowane ze wszystkim. Ale nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić u nas w kraju :P

A tak to miałbyś tylko dowód osobisty i tam wpisy o tym, że możesz kierować pojazdami, jakimi, itd. Zdajesz nową kategorie to nie musisz wyrabiać nowego prawka za 100,50 zł tylko dostajesz w systemie wpis i masz to już na swojej karcie.
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: Pomysł jednocześnie świetny jak i szalony bo wiem jakby to u nas wyglądało i bałbym się tylko o auto :D System robiłaby podstawiona firma składająca się z dwóch studentów bez doświadczenia a system nie działałby przez następne 15 lat.
  • Odpowiedz