Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z internetem, traci mi synchronizację co jakiś czas. Kiedyś już zdarzały się podobne problemy ale tym razem się dziwnie zbiegły z trąceniem odkurzaczem gniazdka telefonicznego leżącego pod szafą, więc wolę się upewnić, że z nim wszystko w porzadku i je rozkręciłem.
Czy te drobne pęknięcia na izolacji (biała żyła) mogą być przyczyną problemu czy w zamkniętej obudowie to i tak jest bez znaczenia?

I druga sprawa, mam ok 1,5m zapasu na tym dwużyłowym kablu telefonicznym. Czy skrócenie go o ten niewielki fragment poprawiłoby parametry linii?
#it #telekomunikacja #elektronika
Pobierz tkowal - Mirki mam problem z internetem, traci mi synchronizację co jakiś czas. Kiedy...
źródło: comment_pHVNJpZftDCibooX2sKBnpnglcTVeGnJ.jpg
  • 8
@ElCidX: jutro może spróbuję bo teraz nie chcę domowników internetu pozbawiać. Nie zrobię jakiegoś zwarcia obcinając ten kabel? Tam chyba jakieś niewielkie napięcie w linii jest żeby telefony działały.

@rato: mam netię (choć kable są orange) i inny router ale pewnie o to samo chodzi. Jak się obniży prędkość łącza to wzrasta stabilność. Mi kiedyś na żądanie ograniczyli do 14mbit (w umowie jest do 20) i przez lata nie miałem