Wpis z mikrobloga

Z opóźnieniem, ale udało się. Nie wiem, czy to już #pcmasterrace ,czy jeszcze nie, ale póki co naprawdę nie narzekam na wydajność.
Proca jeszcze nie podkręcałem, ale pewnie w przyszłym tygodniu się zabiorę, to samo tyczy się ogarnięcia kabli.
Normalnie kupiłbym pewnie inny procesor i Mobo, ale trafiły się dobre okazje.

W środku:
- i7 4770K
- Raijintek TISIS
- ASRock Z87 Extreme 4
- GIGABYTE GTX 1060 G1 GAMING 6GB(trochę szkoda, że słychać piszczące cewki)
- Iridium Pro 240GB
- HyperX FURY DDR3-1866 8GB(w przyszłym miesiącu dokupię drugą kość)
- HDD WD Blue 1TB
- OCZ ZS 550W

Zasilacz i HDD brałem ze starego kompa. Obudowa to Corsair 300R bez okna.

Dzięki wsyzstkim za pomoc, m.in. @Jurigag @EugeniuszGeniusz @Jim_Bravura @mamnatopapiery @TomdeX @PurePC_pl
#komputery
Pobierz przecietny - Z opóźnieniem, ale udało się. Nie wiem, czy to już #pcmasterrace ,czy je...
źródło: comment_d3FPQhIeRnbFg5OBK3EiUPnJonf8tGac.jpg
  • 26
@przecietny: starsza moze i tak ale wspierana będzie dłużej z pewnością, gtx 1060 za te 2 lata to już będzie legacy, r9 fury pewnie za 3 lata, prądożerna niby tak, ale kultura pracy na podobnym poziomie bo powierzchnia rdzenia gigantyczne i łatwiej z niej odprowadzić ciepło ogromnym radiatorem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@przecietny: nie opłacało się bardziej wziąć i5-6500 i GTX 1070? Koszt całościowo ten sam. Pytam serio, bo sam składam zestaw i często widzę, że ludzie wkładają mocne procesory do średnich kart graficznych i zastanawiam się jaki sens
@Dziadekmietek: Sens jest taki że jak weżniesz średniego procka bez możliwości oc to będziesz musiał po kilku latach zmienić i procek oraz mobo tak masz zawsze możliwość oc i procek starczy na dłużej a kartę można wymienić bez reszty podzespołów
@Dziadekmietek: ale wkładanie i5 6500 do 1070 to też bezsens, 6500 właśnie jak ulał pasuje do 1060, ale do 1070 przydałoby się już mieć tego 6600k na tych 4.2-4.5 ghz minimum, bo już dzisiaj gry korzystają w połączeniu z 1070 po 100% 6500 i po 80-90% 1070
@Jurigag: ma pan dowód? ( ͡° ͜ʖ ͡°) właśnie się zastanawiam między 6600k i 6500, bo to w sumie 200 PLN różnicy, ale ostatecznie może zrobić sporą różnicę za parę lat. Z tym, że ja na różnych stronach widziałem porady typu - nie planujesz podkręcać - bierz 6500, ew. 6600. Więc bottleneck nie powinien być miażdzący

Z drugiej strony między 6500 i 6600k jest 200 PLN różnicy,
@Dziadekmietek: tak mam, wystarczy obejrzeć materiały na necie z bfa1, mafii III czy wiedźmina III :P w każdej z tych gier 6500 bez problemu dobija do 100% w połączeniuz 1070 :P jeszcze gta V i wiele innych gier 200 zł to grosze, warto dołożyć i mieć z głowy, no ale jeszcze dochodzi kwestia chłodzenia, kolejne 150-200 zł :P
@Dziadekmietek może ja Ci pomogę w wyborze, siedzę na wiekowym c2d q6600 właśnie dlatego, że jest odblokowany i dzięki podkręcaniu przez pewien czas nie potrzebowałem zmieniać proca, teraz to juz starsza konstrukcja, ale przez długi czas spełniała swoją rolę dzięki możliwości podkręcania (:

Właśnie sprawdziłem, c2q q6600 ma 9 lat ()