Wpis z mikrobloga

Moi drodzy, mam pytanie - zebrałem dwie spore skrzynki winogron ciemnych, zrobiłem z samych owoców trzy garnki miazgi - powiedziałbym że ok. 15l - CO DALEJ? Ile osób tyle przepisów, używać drożdży, nie używać? ile cukru, ile wody? jak wycisnąć sok bez dostępu do prasy (gdzieś jest, ale zanim ją znajdę...) Dostępny mam dymion ok 40l. W tym momencie garnki leżą sobie w cieple i powoli fermentują.

#winiarstwo #pytanie #pytaniedoeksperta
#wino
  • 8
@BedeDobry: Ile wody tyle +/- wina, cukier musi się zgadzać to i procenty będą. Jak za dużo wody dasz to musisz zwykłego cukru dosypać. Ciężko wyrokować jak nie wiesz jak słodkie to już jest. Może nie będzie to szczyt winiarstwa, ale będzie pijalne luz blues.
@BedeDobry: Co do wlewania soku samego, pewnie i lepiej sam sok ale bez prasy itd. ciężko będzie. A tak sobie od fermentuje, opadnie na dno. I zlejesz zwyczajnie zostawiając owoce w środku. Trochę strat będzie ale najłatwiej. Sam swoje wino z owocami robiłem i smakowo kompletnie ok było. I to też z winogron.
@BedeDobry: ciemne się fermentuje w miazdze, zmierz cukier, dolej wody z rozpuszczonym cukrem ale nie 10 litrów tylko że 2-3 maksymalnie. W międzyczasie drożdże i niech pracuje.