Wpis z mikrobloga

Ostatnio chciałem przypomniec sobie stare dobre czasy i odpalic #ps2. Lecz na moim tv bardzo ciezko go podlaczyc (jest przy samej scianie) + kable od pada juz sa za krotkie.

Pomyślałem więc o podlączeniu do pc bo widziałem, że jest to możliwe lecz nie wiem jak.W internecie widziałem poradniki, że mozan kupic jakis hd converter i probowac albo karte telewizyjna jak ma sie w pc.Nie mam żadnej z tych rzeczy.Mozliwe jest podlaczenie ps2 w jakis inny prostszy i najlepiej jak najtanszy sposob? #informatyka #playstation
  • 11
@szakal555: Jeśli szukaszłbyś TV CRT to warto kupić taki z obsługą EURO RGB. Sam sporo grałem na composite i czasem były problemy z przeczytaniem napisów, bo obraz nie był ostry. Nie brałbym w ciemno takiego konwertera, nie wiadomo jak z jakością obrazu, a IMHO nie są to małe pieniądze. Wg mnie najlepsze rozwiązanie to emulator + pad ps3 albo TV CRT.
Jeśli jesteś into elektronika to możesz spróbować dolutować sobie port
@GRBAS: Hmm telewizor crt odpada ze względu na kompletny brak miejsca gdzie by go postawic
Z elektornika jestem slaby, nigdy zreszta nic nie lutowalem :P Port VGA mam na monitorze tylko :p
emulator spoko pomysl,ale tez czytalem ze na jakosci cos leci,ogolnie niekiedy sie wywalal czy jakies problemy z plynnoscia byly,ale w sumie mi to najbardziej by przeszkadzalo, ze obraz nie idzie z konsoli, czaisz- chodzi o klimat tamtych lat i