Wpis z mikrobloga

Witam.

Jest to koncept, więc fajnie jakbyście przeczytali i ocenili pomysł
Chcę zrobić Humble Bundle od dupy strony ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

O co chodzi? Nadrzędną cechą Bitcoinowców (i ogólnie np. Linuksowców - części przynajmniej) jest wolność. Są osoby, które starają się używać tylko oprogramowania wolnego, które można zweryfikować, skompilować itd.

Ja się skupię na grach - chodzi o to, że część gier FLOSS po latach zostało porzuconych - Freecraft na przykład przez Blizzarda, który dokopał im się do dupy.

Albo część projektów nie ma po prostu grafików itd.

Mój projekt jest jeden. Ogłaszamy miesiąc (?) np. Freecrafta (dzisiaj raczej Aleona's Tales), pokazujemy stan gry i mówimy - Chcemy zatrudnić osoby, które poprawią to, to, to, dodadzą taki content itd. By ostatecznie gra była o wiele lepiej "ogarnięta" i nie straszyła niedoróbkami czy błędami.

Jakby finansowanie na projekt się nie udało, to bym przekazał pieniądze na czyiś projekt (na razie znalazłem rudix, że przyjmuje BTC)

Myślałem, by zebrać fundusze u społeczności Bitcoin (i może Litecoin jak ogarnę). Tylko tutaj pytania
1 - w ankiecie
2 - plusowanie pod spodem (z powodu ograniczeń wykopu) - czy (nawet teoretycznie xd) byście coś sypnęli?

#bitcoin

Czy to dobry pomysł

  • Myślę, że bardzo 18.2% (4)
  • Całkiem dobry 22.7% (5)
  • Sam nie wiem 22.7% (5)
  • Raczej nie 13.6% (3)
  • Zdecydowanie nie 22.7% (5)

Oddanych głosów: 22

  • 23
@S_Rybka: Nah, Bitcoin polega na zaufaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cóż, ciężko ludzi przekonać, ale będę się starał. Od miesięcy robię grę, która - mam nadzieję, będzie na tyle dobra, że ludziom uzmysłowię, że złodziejem nie jestem. Dodatkowo sam chciałbym, by te gry były lepsze.
http://gmclan.org/uploader/6184/screen02.png

Nie wiem czy interfejs to nie moja sprawka (w sensie, że sam dodałem na szybko obsługę mojej rozdziałki), ale masz budowlę,
@fervi: Nie z takich projektów ludzie uciekali z fiatami, a co dopiero w anonimowym świecie kryptowalut. Zrobienie gry udowodni, że nie ukradniesz kapuchy ? Ostatni przykład w realnym świecie pokazuje, że nie tacy zwiewali z kasą, gdzie teoretycznie chroniło składkowiczów prawo, a pole kryptowalut do przekrętów jest bardzo duże.
@S_Rybka: Nie wiem jaki ostatni przykład. Ja gry (przynajmniej na początku, zobaczymy) na razie od zera pisać nie chcę, tylko wziąć prawie skończoną i ją dokończyć. Na to dużo kasy nie potrzeba, bo w zasadzie ... z 99%? jest gotowych.

Czemu wziąć kryptowaluty, a nie dolany w Paypalu? Nie licząc oszustw Paypala trzeba ogarnąć prawnie jak to wygląda, z powodu tego, iż prawo jest u nas mocno skopane.

Oczywiście zobaczymy, bo
@fervi: A dziwisz się, masz jakiś niszowy produkt to jak chcesz znaleźć sponsorów ? Skończysz tak samo jak 0ad - nisza to nisza, nie znalazła zrozumienia i tak samo będzie u Ciebie, o czym świadczy chociażby ankieta :)
@fervi: research czegoś co już na oko będzie miało ułamek chętnych ? Zobacz jakie są ogólne trendy, co się sprzedaje,co ma rację bytu dzisiaj... Nawet gier za free nikt dzisiaj nie bierze specjalnie z klasyk, a Ty chcesz reanimować coś co urodziło się trupem i na starcie zniechęciło do siebie. Nie dzisiaj i wątpie czy wogóle.
oko będzie miało ułamek chętnych


@S_Rybka: Oczywiście. Moja grupa docelowa to osoby, które ogólnie lubią darmowe gry (klasyczne) czy lubią jak ich oprogramowanie nie szpieguje. Spodziewam się małej grupy, ale na tyle dużej (że tak powiem), że pozwoliłaby iść do grafika z konceptem, zleceniem i zrealizować projekt.
@fervi: poszukaj w sieci, ile tak niszowych projektów w % odniosło jakikolwiek odzew. A to co napisałeś to już jakaś paranoja, gra, która nie szpieguje :) Czego to ludziki nie wymyślą, żeby swoje ego podbudować. Mam wrażenie, że masz jakąś fobie, robienie gry, która Cię nie szpieguje. Nawet jak dopniesz swojego, to będziesz miała dziesiątki wokół siebie softu, który "Cię szpieguje", setki innych elementów w Twoim życiu, które "Cię szpiegują" -
@S_Rybka: Założeniem ruchu wolnego oprogramowania jest stworzenie rozwiązań, które są weryfikowalne na różne sposoby; między innymi kod źródłowy, który możesz przejrzeć.

Taka grupa ma już tyle osób, że nawet wkracza w sferę sprzętu (nie koniecznie komputerowego), chociaż tutaj na razie bardzo w lesie.

Ja oczywiście nie mogę zakazać używania Windowsa 10 czy innego Origina, ale są ludzie, którzy tego crapu nigdy nie tkną.
@fervi: Jasne, dobre teorie, ale nikt poważny kto żyje w tym świecie nie będzie uciekał od jego wytworów. Np. prowadząc firmę nie będę kombinował z innym system: idę kupuje i działa bez kombinacji ze wszystkim od fiskalnej, po inny potrzebny soft. Te wasze ucieczki od realnego świata to złudne nadzieje bycia kimś w wielkim świecie. Powodzenia anarchisto, sam widzisz jak to się kończy: żebranie o datki na Twój pomysł wśród Tobie
@fervi: Niby dlaczego ma się zmienić ? Mi jest dobrze w świecie w jakim żyje, korzystam z dóbr tego świata bez kombinacji i wizji tego, że ktoś za wszelką cenę chce mnie szpiegować ( bo niby po co i na co ? A nawet gdyby to nie mam sobie nic do zarzucenia i nie mam czego się obawiać ), a BTC to doskonały produkt do małej inwestycji zamiast trzymania tego w
A nawet gdyby to nie mam sobie nic do zarzucenia i nie mam czego się obawiać


Tłumaczenie, że nie obchodzi Cię prawo do prywatności, ponieważ nie masz nic do ukrycia niczym nie różni się od mówienia, że nie obchodzi Cię wolność słowa, ponieważ nie masz nic do powiedzenia." - Edward Snowden (podobno :P)

Ja osobiście nie wnikam dlaczego ludzie trzymają BTC, bo to ich pieniądze. Ja mam z 20 dolarów na koncie
@fervi: Taka wolność, że nawet teraz nie jesteś wolny bo piszesz swoje mrzonki na otwartym forum i zapewne już jesteś przez kogoś wzięty pod lupkę. Taki świat, A ty chcesz żyć w innym jednocześnie korzystając z dóbr tego - zjeść, najeść się i jednocześnie aby wszystko co było do zjedzenia zostało. Komedia
piszesz swoje mrzonki na otwartym forum i zapewne już jesteś przez kogoś wzięty pod lupkę.


@S_Rybka: Mogę być brany. Tylko wolność polega na tym, że mogę zdecydować czy chcę być brany pod lupę czy nie.

Wolność nie musi polegać na tym, że wybierasz sobie pana, który stoi nad tobą i klepie batem.
Mogę być brany. Tylko wolność polega na tym, że mogę zdecydować czy chcę być brany pod lupę czy nie.


@fervi: "Mogę być brany. Tylko wolność polega na tym, że mogę zdecydować czy chcę być brany pod lupę czy nie. " Czyli to, że teraz Cię ktoś obserwuje i szuka kto Ty jesteś to Twój wybór ? Komedia Panie na całego, anarchista utopik publicznie pisze o tym, że chce stworzyć coś ponad
@S_Rybka: Jakbym chciał, by mnie nikt nie śledził na internecie, to da się to zrobić. Można nawet na wykopie być anonimowym.

Oczywiście wpływu policji nie mogę zlikwidować, jedyne co można to im mocno napsuć krwi.

Dam ci przykład maila. Mógłbym ci wysłać maila - "Cześć, co u ciebie?" i tyle.

Mógłbym również wysłać maila o tej samej treści, tylko zaszyfrowanego. Ty (powiedzmy) odczytasz, ludzie po drodze - nie. I już mamy