Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że widzę trochę nieostro, w szczególności na dalekie odległości. Moje dotychczasowe badania wzroku ograniczały się do czytania liter w gabinecie szkolnej pielęgniarki.

W związku z tym mam pytanie: Gdzie najlepiej udać się na badanie wzroku? Do okulisty na NFZ, do jakiegoś salonu optycznego, czy jeszcze w inne miejsce?

#okulista #okulary #pytanie #wzrok
  • 6
@Kutazzz: To nie jest dla mnie problem, bo daję radę bez okularów. Jeżeli na NFZ będzie przeprowadzone lepsze badanie niż w salonie optycznym, to mogę poczekać. Tylko czy tak istotnie będzie?
@splasz: zależy na jakiego lekarza trafisz. Na ostrość to tylko na jedej "maszynie" ci sprawdzi w praktycznie każdym salonie optycznym.koszt badania 25-50zeta ale jak byś odrazu okulary robił to za darmo zazwyczaj
@splasz: Jeśli dawno nie badałeś oczu to udaj się prywatnie (od 50 do 90zł) do okulisty, który wykona kompleksowe badanie okulistyczne (badanie dna oka, ciśnienie) oraz dobierze odpowiednie okulary. Jeśli nie chcesz wykonywać dodatkowych badań to udaj się do optometrysty.

@Kutazzz: Badanie komputerowe to badanie wstępne, na jego podstawie nie można wykonać okularów korekcyjnych :)
@GloomySunday dzięki za radę. A czy takie standardowe badanie u okulisty jest w stanie też wykryć astygmatyzm? Bo kilka osób u mnie w rodzinie co ma, więc jest szansa, że mnie też to dotyczy.