Wpis z mikrobloga

@BoltoS: nie wiem jak wyglada obecnie wspolpraca miedzy Kuwejtem a Francja, nie wiem o jaka ilosc chodzilo, nie wiem kiedy do tranzakcji doszlo wiec ciezko mi sie do tego w jakikolwiek sposob odniesc.
@BoltoS: No i tak samo jest z tym rzekomo drogim Pendolino i dwa razy tańszą Pesą xD 17 lat vs 15 lat utrzymania, 400 tys. km vs 280 tys. km rocznego przebiegu, 402 vs 352 miejsca siedzące, a także różnice w Vmax, mocy, długości, liczbie silników, falowników...
@Internet_the_explorer: Wiadomości mają w zwyczaju podawać informacje aby widza utwierdzić w świadomości że to dobra decyzji rządu (zerwanie przetargu), dlatego też podali informacje jakoby PO wydymało państwo i kupiło za wysoką cene helikoptery do tego sugeruje że posada Tuska była załatwiona za głos Francuzów (poprzez zakup Caracali). Tvp popełniło jednak jeden błąd, nie podało dowodów tylko ogólniki niezagłębiające się w szczególy.
podobno Kuwejt kupił helikoptery ale bez serwisu


@BoltoS: @Goofas: w angielskim internecie brak informacji o jakis szczegolach (poza tym, ze bedzie przynajmniej dwuletni serwis)
"The agreement also provides for the training of crews, mechanics and maintenance in operational conditions for at least two years."
http://archyworldys.com/kuwait-buys-30-french-caracal-helicopters-for-1bn-euros/

Szewko dzis w tvp mowil, ze Kuwejt dostal dobre warunki (nie ma calosci tego wywiadu w necie poki co)
"The statement added that he will