Wpis z mikrobloga

Moi drodzy... jestem w dupie i szukam alternatyw... Przyszło mi pismo z PZU na OC za Lanosa 1,5 i chcą ode mnie 2,5k zł za rok. Bo dwie szkody (z czego jedna to wymuszenie na parkingu przez debila). Mniejsza z tym... Patrzyłem w Rankomat i najtaniej znalazło mi za około 2050 zł :D

Szukam autka taniego do ubezpieczenia, silnik pewnie 1.0 do 1.2l... Bez niego dojazd do pracy to nie będzie 15 minut tylko godzina, o powrotach nawet nie chce myśleć po 20... Dodatkowo bez niego nie będę się już całkiem widział z dziewczyną bo busy są w takich godzinach, że dla mnie nie istnieją :( Albo pozwolą mi z nią pobyć może dobę raz na 3-4 tygodnie :/

Cena ja wiem... do 4-5k zł. Z wygód chce ymmm... wspomaganie kierownicy :D Co więcej mogę chcieć w takim piździdełku :(
Żeby Lanos nie pił oleju i był w bardzo dobrym stanie to może bym go zostawił, a tak... Ma jednak sporo wad i główna to silnik (około 2-3l oleju na 1k km, po za tym odpala jeździ, nie gaśnie itd.)

#kupautozmikro #samochody #motoryzacja
  • 21
Ubezpieczenie na każde auto będzie wyższe, rozważ sprzedaż auta komuś zaufanemu ze zniżkami, np. rodzicom. Bez przerejestrowania, po prostu zmiana właściciela na papierze.
@spere: jak go kupowałem to miał wcześniej robioną głowicę, spodziewam się, że jest spieprzona po całości bo wcześniej brał trochę, ale nie aż tyle. Jednak nowa głowica i wymiana to znowu tysiak, a nie wiadomo co to da.
@MercedesBenizPolska: ja o niego starałem się dbać, ale jak widać kupiłem trupa :( Ewentualnie może tą głowice jednak zrobić... Pierścienie były podobno robione 2 lata temu (już może ze 3) to teoretycznie powinny być ok. Tylko czy źle zrobiona głowica aż takie efekty by dawała? W sumie to on dość dziwnie potrafi dymić, raz tak, że zasłona dymna, innym razem nic, znowu po trasie wcale czasem! poronione to jest. Najbardziej chyba
@Alchemik88: Da się znaleźć fajne auto do 5k ale trzeba srogo szukać i być cierpliwym......ja kupiłem niedawno focusa z 2000r w bardzo dobrym stanie, ze wspomaganiem, klimą, itd za 4600zl, wiadomo, wymieniłem rozrząd, olej, filtry, i sworznie wahaczy plus hamulce z tylu, smiga az milo, teraz czeka na swoją kolej u gazownika. Wydaję się, że naprawa lanosa jest nieopłacalna, do naprawy nadaje się jego jedyny dobry element.....