Wpis z mikrobloga

@Bartdz: przecież to wyjdzie dużo drożej niż by zatrudniła admina, programistę i kupiła dedykowany serwer :D
W życiu nie poleciłbym tego komukolwiek, ale są sklepy które działają w oparciu o jakiś shoper.pl czy sote
@Kargaroth: shoper nie bo przeczytala ze to zle i #!$%@? :/ jesli chodzi o admina to mozna powiedziec ja nim jestem ale juz nie programista, mowie jej ze wezmiemy hosting i zainstalujemy presta po czym przeniesiemy produkty, kategorie itd do nowego sklepu i bedzie placic jedynie za hosting no ale nie bo to musi byc ochrona a dedyka nie chce brac bo drogo #logikarozowychpaskow i od tygodnia mi o tym #!$%@?
@Bartdz: to jej przenieś, będzie miała z tym same problemy. Odechce Ci się grzebać w gównie to znajdziesz lepszą fuchę i sobie zostanie grażynainteresu na lodzie z gównianym sklepikiem na abo u kogoś, a potem będzie bulić cebuliony jakiejś agencji interaktywnej za zarządzanie, bo przeniesienie z powrotem na własny serwer będzie drogie i czasochłonne. Niektórym nie przetłumaczysz. ;)
O tym przeniesieniu z powrotem nie wspominaj, bo jeszcze każe Ci utrzymywać oba
@Kargaroth: ona juz wpadla na pomysl zeby sklep byl na presta i stworzymy jeszcze 2 inne na wordpressie i magento... No ale czemu nie bede mial placone za to ze sie pobawie w tworzenie sklepu na roznych platformach, ale czemu odradzasz przeniesienie na zwykly hosting?
@kamillus: sory myslalem ze dotre do ludzi znajacych sie dla tego ten tag, sklep ma 1500 produktow i konsulting olala bo dostaje oferty migracji sklepu na inna platforme za 400zl ale juz nie chce autorskiej tylko otwarta, co chyba ja rozumiem bo z home.pl #!$%@? dostaje, na presta nigdy nie pracowalem ale mysle ze skoro najpopularniejsza to bedzie lepsza od clickshop
@Bartdz: ale co to dla niej znaczy otwarte? Przecież to właśnie Presta jest otwarte, a nie jakieś wyklikane serwisy w modelu SaaS. Tam dopiero jest wszystko zamknięte i guzik zrobisz.

Nie odradzałem hostingu, tylko odradzałem mówienia że powrót na hosting będzie problematyczny. :D
@Kargaroth: mam wlasnie na mysli ze presta jest otwarta a clikc shop zamkniety w ktorym nic nie ma i nie idzie dopisac. Szefowa chce przeniesc na cos co w razie problemu znajdzie programiste
Szefowa chce przeniesc sklep z home na cos otwartego


@Bartdz: ja to się chyba już pogubiłem :D
Przecież i presta i własny hosting (gdziekolwiek) to jest otwarte rozwiązanie. Jak ona chce przenieść otwarte rozwiązanie żeby było jeszcze bardziej otwarte?
@Kargaroth: nie kolego :) teraz jestesmy na clickshop w home i chcemy przeniesc na hosting i presta, sory ze tak dziwnie napisalem ale ta mi lata nad glowa i #!$%@? ze zostalo pare dni do konca abonentu w home
@Bartdz: aaaaahh.. no to wszystko jasne :)
nawet się nie cykaj, tylko bierz Presta i stawiaj na normalnym hostingu.
Polecam Linuxpl - bardzo dobry i kompetentny support, cholernie stabilne serwery. Są trochę leciwi i mają limity transferów, ale jeśli chodzi o stabilność to trzymałem tam sporo stron przez 7 lat i chyba raz miałem półgodzinny downtime.

No ale są też serwery szybsze i nowsze. Ostatnio się przesiadłem na Mydevil.net. Dyski SSD,
@Kargaroth: mydevil jest spoko i chyba nawet namowilem grazyne :) a co do innych sklepow to chce se zrobic jakby konkurencje bo cos tam mowi ze nie moze cen zanizac na aktualnym sklepie
@Kargaroth: jak brakuje wygodnych rzeczy to i pewnie autoinstalatorow nie ma, wiec bede musial poczytac jak preste wgrac ale to nie az taki duzy problem, ale czy presta na tym bedzie chodzic. Czytalem ze nie kazdy hosting jest ok jak np home gdzie podobno rozala sie cos w responsiv
@Bartdz: serio niech poszuka serwisu konsultingowego i jakiejś firmy, która jej to wykona. Koszt przy preście to będzie około 1500-2000 za frontend, 2000-4000 za migrację i instalację, a do tego z 1000zł miesięcznie za utrzymanie. Jak cokolwiek taniej to nie warto, chyba że lubi użerać się ze znikającymi wykonawcami ;)

Przekleję coś co niedawno pisałem generalnie o ecommerce (siedzę w tym, ale zupełnie inna skala - w małych siedziałem kilka lat
@Bartdz: Dalsza część w tamtej dyskusji:

Coś autorskiego zdecydowanie odradzam. Programistę #!$%@? motorówka na hawajach i nikt tego potem nie ruszy. Chyba, że ma się własnego inhouse, ale to jak wiadomo 10-15k/mc netto.
Musicie podjąć decyzję czy to ma być rozwojowe czy na przeczekanie i w zależności od tego podjąć decyzję o budżecie.
Mam kumpla, który miał 40 paczek dziennie na SOTE, wzrosło do kilkuset i niestety - nie da się
@kamillus: co do skryptu to jednak zostaje presta a hosting bierzemy na mydevil.net 45gb wystarczy i jest ssd a co do zwiekszonej ilosci zamowien to na razie sie nie martwimy gdyz grazyna na seo nie chce placic mowi ze pod jakas fraza jest na 2 stronie (jeblem gdy uslyszalem) i sprzedaz w sklepie internetowym wyglada tak ze ok 2 produkty dziennie a wieksze hajsy dostaje z stacjonarnych sklepow. Ja jedyny zajmuje