Wpis z mikrobloga

Koledzy Amigowcy. Jak Wam działają stare dyskietki? Mam parędziesiąt dyskietek do Amigi, poza kilkoma wyjątkami mam z nimi duże problemy. Xcopy pokazuje mi badsectory w wielu, ale czy to problem ze stacją dyskietek czy z dyskietkami? W sumie mają one pewnie lekko 20 lat - czy to normalne, że nie działają? Czy to FDD? Jak sobie z tym radzicie? #amiga #amigarulez
  • 6
  • Odpowiedz
@dhMichu: Z tym jest loteria. Też mam caly sztapel dyskietek i nie ma na to reguły. Xcopy pokazuje to co mu zwraca stacja dyskietek więc równie dobrze może być zepsuta dyskietka jak i stacja. U mnie różne dyskietki działają na różnych stacjach i czasami trzeba parę razy powachlować żeby się upewnić że to na pewno dyskietka jest uszkodzona.
  • Odpowiedz
@dhMichu: Czyszczenie Ci nic nie da jeśli głowica jest wytarta. Jeśli masz chęci i/lub umiejętności to poszukaj na necie jakie stacje i w jaki sposób można przerobić na standard amigowy. Czasami jest to kwestia jakiegoś kabelka lub zworki wewnątrz stacji i to działa. Tyle ze dalej jest ten sam problem ze nie wszystkie przerobione stacje czytają wszystkie dyskietki nawet jeśli są 100% sprawne.
  • Odpowiedz