Wpis z mikrobloga

#sny #tldr
Miałem dziś dziwny sen.
Czy był proroczy? Hmmm... trudno powiedzieć... bo się odnosi do wydarzeń które teraz mają miejsce. Dzieją się TU i TERAZ.
Moją regułą jest, że nie mam snów... a gdy już mam to są to niezłe shizy których sam nie jestem w stanie interpretować. Kolejną regułą jest, że nie zapamiętuję swoich snów.

Dzisiejszy sen wyłamał się z obu tych schematów. Zapamiętałem go z wieloma detalami i był wręcz niesamowicie składny.

Jestem obserwatorem. To chyba jakaś sala, biuro. Siedzę przed komputerem. Pada hasło "Jest afera ."
Zbierają się rożni ludzie, nie widzę ich tylko ich ręce na klawiaturze coś wpisują.
Na ekranie komputera zaczynają przeskakiwać strony internetowe z newsami (głównie zagranicznymi). Nieznany głos kontynuuje "Jak donosi dziennik The Sun, automatyczny system odpowiedzi Google twierdzi, że nie ma czegoś takiego jak czarny rasizm".
Na ekranie pojawia się strona Google z wynikami gdzie na pierwszym miejscu w ramce i wyszczególnioną czcionką po wpisaniu pytania w języku angielskim pojawia się encyklopedyczna odpowiedź na zadane zagadnienie.
"Po wpisaniu 'Can black be racist to?' - kontynuuje głos niewidocznej osoby - Google zwraca odpowiedź 'Everyone can be racist... but...Black people cannot be racist becouse system of oppression is white".
Kiedy zaczynam zastanawiać się co to za brednie głos mówi "Jednak Google odżegnuje się od rasizmu względem białych ludzi. Zasłania się, że wyniki wyszukiwarki są podawane na podstawie najczęstszych odpowiedzi danych przez osoby trzecie. Jeśli to prawda to czemu osoby trzecie miały by podawać błędną odpowiedź?" - zastanawia się głos.
"Zapewne to kolejna pomyłka Google, które nagminnie usuwa z wyszukiwań wyniki dotyczące D. Trumpa i nie widzi w tym nic złego... Ups..."
Cały monolog głosu, pojawia się w formie notatki prasowej na jakimś portalu.

W tym momencie się budzę. #!$%@? sen? Sadzę, że tak. Pierwszy raz miałem sen w formie notatki prasowej... pierwszy raz też to był sen zahaczający o politykę internet i obecne wydarzenia na świecie.

Sam nie wiem co o nim sądzić, ale też mnie ciekawość zżerała.
Wpisałem w wyszukiwarkę tę frazę "Can black be racist to?"... odpowiedź mnie lekko zszokowała.
Jednym z pierwszych wyników na pytanie Google pokazuje mi odpowiedź "Black people can't be racist".

No i mi się robi dziwnie. Czyżby mój sen wykrył nietyczne działania międzynarodowej korporacji?
#racewar #google #thesun #uk #usa #rasizm #wtf #donaldtrump
FlaszGordon - #sny #tldr
Miałem dziś dziwny sen.
Czy był proroczy? Hmmm... trudno p...

źródło: comment_oSGuylvyq5Eb0LfM9hLVV2KA9HedO4EC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz