Wpis z mikrobloga

#uber #zlotowa #aplikacje #pomyslnabiznes

Oglądając kilka filmików z zatrzymań kierowców Ubera itp, zacząłem się zastanawiać nad pewnym rozwiązaniem...
Chodzi o aplikacje w telefonie, pewnie jeszcze nie ma czegoś takiego ale byłoby to dobre narzędzie do walki z nieuczciwymi kierowcami. Przykładowa sytuacja, jesteś np. na wyjeździe w innym mieście, wsiadasz do taksówki, włączasz "moją" aplikację i wybierasz dane miasto a później nazwę korporacji taxi, z której korzystasz.
Aplikacja na podstawie map śledzi twoją trasę i po zakończeniu przejazdu pokazuje czy jechałeś najkrótszą trasą, jeśli nie to wyświetli ile km. więcej ( w porównaniu do najkrótszej trasy ) przejechałeś. Dodatkowo aplikacja wyświetli orientacyjny koszt takiej usługi. Po dojechaniu na miejsce kierowca mówi, że należy się 50 zł a "moja" aplikacja pokazuje Ci, że powinieneś zapłacić 30 zł a jadąc najkrótszą trasą 25 zł.... Pokazujesz mu wyniki pomiaru w aplikacji i właściwie gość nie ma żadnego argumentu. Oczywiście pod warunkiem, że w całej korporacji jest jedna stawka za km. itd. - tutaj mogę nie mieć racji ale wydaje mi się, że tak właśnie powinno być. Sam kilka razy w innym mieście zostałem oszukany ale nie miałem pojęcia bo pierwszy raz jeździłem po tym mieście. W mieście, w którym mieszkam wiem ile mniej więcej powinienem zapłacić za kurs ale w np. w Łodzi czy Warszawie już nie mam pojęcia jak to wygląda.
  • 11
ciekaw reakcji takiego nieuczciwego kierowcy


@Mijagii: Zaspokajam ciekawość - Uszy spuści po sobie i zapłacisz 25 złotych. Zawsze jeżdżę z nawigacją w telefonie gdy jestem gdzieś w innym mieście i zawsze jest tak samo. Oszuszt -> pokazujesz -> skruszony i po sprawie. Nigdy policji nawet wzywać nie musiałem.
@Mijagii: To nawet endomondo zadziała ( ͡° ͜ʖ ͡°). Masz trasę, cennik na szybie, łatwo można policzyć. Twoja apka miałaby jeden zasadniczy problem - aktualizacja cen. Myślisz, że taksiarze wystawią API z cenami przejazdów xD?
@Yahudi: no właśnie nie wiem jak to jest z tymi cenami, myślałem, że cała korporacja ma jedną stawkę. Wiadomo, że stawki co jakiś czas się zmieniają ale to kwestia aktualizowania danych w tej apl. Jeśli chodzi o sam pomysł to chyba dobry co ? jak kiedyś taka powstanie to na bank ją pobiorę hehehe
@Mijagii: przeciez takie apki juz sa jak #itaxi i #mytaxi
Edit: trasa nie jest rejestrowana tak jak w uberze, ale polozenie od a do z jest rejestrowane w systemie, i kierowca ktory spisuje kwote z taksometru nie moze jej spisac z czapy, bo system nie przepusci i musi miec podkladke w formie kopii paragonu na ktorym tez jest wszystko wyszczegolnione