Wpis z mikrobloga

Ktoś się bawił z Was w #filmmaking za pomocą kompaktu Panasonic LX100? Patrzę na testy i nie wierzu, że z takiego czegoś można wyciągnąć obraz porównywalny z GH4 i to znacznie taniej :|
np. https://vimeo.com/159463137
Mam mindfuck, miałem kupić coś z wymienną optyką do 2k z jakimś przystępnym obiektywem, ale z kanonów to wchodzi w grę 600d z 50mm, a tutaj za 2k jest coś co kurde nie ma wymiennej optyki, ale z drugiej obiektyw, który wbudowali jest bardzo dobry, 24-75mm f1.7-2.8 :| Potrzebuje czegoś do amatorskich dokumentów, wpadł mi też w oko Panasonic dmc gm1, a wcześniej g6 (jest większy, ale jakościowo przebija go gm1, który ma wnętrze gx7, a to przebijane jest przez lx100, który niby ma trochę z gh4, fuuuuuuck)
#panasonic #gh4 #kiciochpyta
Reepo - Ktoś się bawił z Was w #filmmaking za pomocą kompaktu Panasonic LX100? Patrzę...
  • 4
@Reepo: Mam LX100 i to świetny kompakt. Przy czym wykorzystuje tylko do zdjęć.
Dużo roboty z taką obróbką wideo? Jest jakiś program, który nakłada filtry jak w programach graficznych? Czy poszczególne ujęcia trzeba mieszać suwakami? Jest coś na wzór warstwy HDR i wszystko wygląda elegancko? Mówię o takim ujęciu jak w 1:45(beczki). Poradzisz coś? Chętnie bym pokręcił takie filmy, ale jak obróbka ma zajmować parę godzin to wolę zostać przy zdjęciach,
@Jarython: zależy co chcesz uzyskać, ja zwykle koloruje sekwencje (jeśli są podobne kolorystycznie) nakładam na każde ujęcie i dostosowuje jeśli odbiega od reszty. Mocno skomplikowane nie jest, jak znasz się na lightroomie to ogarniesz szybko. Uźywam Adobe Premiere, teraz wrzucili mnóstwo narzędzi do kolorowania i jest fajnie