Wpis z mikrobloga

@Szczebaks: Raz, że ludzie są głupi a dwa - nie potrafią liczyć. Gdy dla kogoś nie robi różnicy dołożenie 4 tysięcy to palnie takiego babola, zamiast się zastanowić, że te 4 tysiące to o 80% więcej niż dana osoba ma budżetu... Wszędzie tak jest, także w komputerach. Ktoś pyta o kartę graficzną do 1000 zł, to mu proponują taką za 1300 zł. Właściwie to należy zaporponować coś za 1000 zł i
@Szczebaks: To samo miałem jak brałem pcta, budżet przyzwoity miałem a 75% odpowiedzi, dołóż 150zł do innego procesora, ktoś inny, że grafika za 200zł więcej da mi większą wydajność, ktoś inny o zasilaczu itp.
Tak jakbym miał wszystkich słuchać to cena by poszła o z 600-800zł w górę.
Warto dać alternatywę ale jak się pisze, że ten budżet jest sztywny i niestety więcej dać nie mogę to wkurza niemiłosiernie.
chce kupić komputer do 3k...


@kulaty: Mnóstwo osób po prostu nie wie, że wcale nie chce komputera za $800. Na początku piszą że szukają komputera do X, Y, Z, a potem się bulwersują, że ktoś im poleca droższy sprzęt, niż oczekiwali, że będzie potrzebny.

Każdy by chciał grać w 60 FPS, rozdzielczości 2K i maksymalnych ustawieniach graficznych na sprzęcie za 3k PLN xDD
@Szczebaks: chciałem kupić laptopa i zapytałem na mikro, dopisałem, że jakiś porządny sprzęt. Oczywiście komentarze w stylu "co? laptop i porządny sprzęt? Kup stacjonarny jak chcesz mieć dobry sprzęt". Nawet komentarz, że potrzebuje na uczelnie nie pomógł bo "na uczelnie dokup sobie jakiegoś netbooka"