Wpis z mikrobloga

Jestem ciekaw czy inni mają podobne odczucia. Każda kolejna wersja gry działa mi coraz gorzej. Telefonu nie mam super (MotoG 3gen) ale jednak to 2gb jest i pierwsze wersje gry działały naprawdę całkowicie płynnie. Po ostatnich aktualizacjach:
- loading trwa znacząco dłużej
- gps się regularnie zacina (ziomek sobie staje uparcie i koniec albo moje ulubione "GPS could not be found")
- gra się regularnie cina podczas łapania i walk
- co jakiś czas apka się całkiem wysypuje (czarny ekran i koniec) - zwłaszcza podczas walk
- baterie zjada dużo szybciej
Zwykle restart pomaga na jakiś czas ale potem kwestia 15-30min i znów to samo (zwykle szybciej).

Nie mogę tego zrozumieć. Sam pracuje z oprogramowaniem i przed wypuszczaniem kolejnej aktualizacji zawsze wśród priorytetów jest 'performance' - każda nowa wersja powinna być szybsza i zjadać mniej zasobów. I to chyba normalne. Natomast Niantic wyznaje jakąś chorą metodologię i każda aktualizacja #!$%@? płynność gry coraz bardziej i coraz gorzej gra chodzi na słabszych telefonach. Kij w oko graczom. Ale ważne, że dodali jakieś #!$%@? stópki jak wrzucam jajko do inkubatora co by niepełnosprawni gracze mogli się domyslęć, że teraz trzeba chodzić. O banie na rooty nie ma nawet co wspominać, szkoda strzępić ryja.
#pokemongo #gorzkiezale
  • 10
@weshu: Nie zaobserwowałem żadnej z wymienionych przez Ciebie wad, po każdej aktualizacji gra działa mi płynniej, kilometry na jajkach i buddy naliczają się lepiej, gra ładuje mi się szybciej (ekran startowy), a spadek baterii jest na tym samym poziomie.
Gram wymiennie na iPhone 6 i 6s, nie wiem jak to na androidach wygląda, ale na iOS naprawdę nie można narzekać.
@kepasaparadox: Bardzo możliwe, że to właśnie kwestia telefonu i androida. Zdaję sobie sprawę, że mam słaby telefon i nie oczekuje cudów, ale wkurza, że gra chodziła mi wcześniej naprawdę dużo lepiej niż teraz na 0.39.1 ( ͡° ʖ̯ ͡°) Co poradzić, jeszcze chcę się pomęczyć, żeby wbić 30ty level (100k expa left) i starczy poków chyba, szkoda nerwów.
@weshu: potwierdzony jest memory leak przy biciu gymów(gdzieś na reddicie czytałem no i z własnego doświadczenia potwierdzam), zauważyłem ze chyba tez zaczyna pamięć uciekać jak się po prostu klika i sprawdza gymy. Mam Redmi 3 i na 0.37 gra chodziła o wiele lepiej.
Przy bubblestracie jak podbijam gymy, to co około 7min muszę restartować apke bo mi zostaje 100mb wolnej pamięci, gdzie przy włączeniu jest 400-500.
@kajoj93: Dziękuje za informacje. Dokładnie identyczne mam doświadczenia. Nawet przed walką w gymie specjalnie restartuje apkę, żeby nie padła w trakcie walki. Oby to poprawili.
@weshu: #!$%@?, a ja myślałem że na moim Spiricie z 1GB ramu się męczę. widocznie ta gra jest zoptymalizowana dobrze tylko dla iphone i kilku telefonów z androidem, bo tutaj wszystko zależy od specyfikacji danego modelu. nie wszędzie ta apka będzie płynnie działać.

Ja mam jeszcze problem jak wchodzę do gymów +7lvl, bo często wtedy gra się zwyczajnie wyłącza.
- loading trwa znacząco dłużej


@weshu: Przy jednej z ostatnich aktualizacji dodali kolejne zapytanie, które Pokemony wysyłają do serwera przy uruchomieniu, co wydłużyło wszystkim ekran ładowania i było (niepełno)sprytnym wybiegiem wycelowanym w masowo ewoluujących z wykorzystaniem wyłączenia apki.
@weshu: na Nexusie 5 niestety też dużo z tych objawów, bateria pada, gra się wysypuje przy sprawdzaniu gymów, czasami zacięcia gpsa no i moje ulubione 'wieczne ładowanie' co jakiś czas przez które trzeba restartować. No ale zamiast optymalizacji ważniejsze jest udupić ludzi którzy mją roota. :)
@weshu: u mnie faktycznie od jakichś dwóch aktualizacji gra się dłużej ładuje i ostatnio też przycina się animacja wchodzenia do gymu. Ale z drugiej strony od jakiegoś czasu o wiele dokładniej nabija mi przebyte kilometry. Co do baterii to raczej cały czas jest u mnie podobnie.
  • 0
@weshu mam ten sam telefon.
- loading - ciężko stwierdzić czy dłużej
- gps - nie mam żadnego problemu. Chodzi nawet lepiej
- raz miałem zacięcie i raz gra nie chciała się załadować. Restart fona pomógł
- nie miałem crashu apki
- baterie być może zjada szybciej ale nie jest to duża różnica w porównaniu z poprzednią wersja