Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki ze #studbaza w Warszawie, ile płacicie za wynajmowany pokój w mieszkaniu w Warszawie? Ostatnio znajoma mnie zszokowała, że nie może już nic znaleźć za mniej niż 1000 PLN, gdzie właściciel nie chciałby aby spała z nim w jednym łóżku. Aż tak ceny podrożały? #wynajem #warszawa - jak mieszkacie w fajnym miejscu to dajcie znać w komentarzu :-)

Ile płacisz za wynajmowany pokój w stolicy?

  • Poniżej 800 zł (1 osobowy) 32.7% (18)
  • 900 zł (1 osobowy) 5.5% (3)
  • 1000 zł (1 osobowy) 5.5% (3)
  • 1100 zł lub więcej (1 osobowy) 10.9% (6)
  • Poniżej 800 za osobę (2 osobowy) 3.6% (2)
  • 900 zł za osobę (2 osobowy) 0% (0)
  • 1000 zł za osobę (2 osobowy) - serio? nie lepiej wynająć mieszkanie? :-) 5.5% (3)
  • Jestem stuleją i mieszkam u matki w piwnicy 36.4% (20)

Oddanych głosów: 55

  • 12
@zestolicy da radę, bez przesady że nie. Oczywiście jest coraz więcej takich za +1000, nawet zdarzają się pokoje za 1400-1500 zł co moim zdaniem jest już grubą przesadą. Trzeba tylko szukać i od razu reagować na ogłoszenie, polecam szukać na grupach na Facebooku :)
@zestolicy: 1000 zł to albo ładny pokój w wysokim standardzie, albo jak ktoś rzuci z dupy cenę i wisi takie gównoogłoszenie. Jak się poszuka dobrze, to nawet za 500 zł można przyfarcić (ja raz trafiłam taką okazję, bo pani uważała, "że więcej nie wypada prosić i tą ceną nikogo nie obrazi", a standard był dobry ( ͡° ͜ʖ ͡°)), większość ludzi, których znam, wynajmuje jednoosobowe za 600-900
@zestolicy prawdopodobnie, albo szuka tylko w centrum. Ja wynajmuje 2pokojowe mieszkanie za 1500 na Woli z opłatami także też całkiem spoko. Jeśli chodzi o pokój to myślę, że za 600-700 bez problemu można znaleźć tylko trzeba poszukać i zazwyczaj trochę się naczekać na jakąś fajną ofertę
@zestolicy @szcz33pan zaraz przy parku moczydło, budownictwo stare ale mieszkanie wyremontowane. Było częściowo umeblowane co mi pasowało bo miałam trochę swoich mebli ale to czego brakowało domeblowali właściciele bez problemu :)
@zestolicy: 1100-1200 to z reguły pokój dwuosobowy w dzielnicach innych niż centrum. Standard normalny. 1000zł za pokój tylko dla jednej osoby (chyba, że wliczone już WSZYSTKIE rachunki) to duża cena, więc albo spory pokój w dobrym standardzie albo pokój w jakieś dobrej lokalizacji.

Teraz jest problematyczny okres, bo studenciaki (te mniej ogarnięte) obudziły się, że o #!$%@? przecież studia to trzeba gdzieś mieszkać, a na akademik już za późno...

Ursynów (czyli
Ursynów (czyli dzielnica A+ xDDDDDDDDD), pokój osobiście mam za 700zł + opłaty,


@spo_: zastanawia mnie magia tej dzielnicy z perspektywy najemców. Dzielnica bardzo oddalona od centrum, czasowo dojazd wypada tak jak z 3/4 lokalizacji - jak nie mieszkasz w promieniu 100 metrów od metra to 20-25 minut, a tyle czasu dojedziesz z Bielan,Woli,Targówka,Pragi etc, a mimo to ceny na Ursynowie są dużo większe niż np. na Bielanach czy Woli.
@szcz33pan: Hm, nie wiem, metro mam właśnie blisko. Szukałem pokoju/lokalizacji pod robotę i pod metro żeby bylo mi wygodniej. Sama dzielnica, no właśnie jest dobra na spokojnie mieszkanie, brak wieżowców, las, dużo domów jednorodzinnych. Na pewno lepiej pod względem komunikacji niż stare/nowe Bemowo