Wpis z mikrobloga

Jestem właśnie w Gruzji. Muszę wam powiedzieć że ten kraj to mokry sen pryszczatych korwinistów. Można tutaj sprzedawać na ulicy paroweczki chociaz tutaj to bardziej Czebureki. Mozna handlowac fajkami/benzyną/alkoholem wlasnej produkcji. Nie trzeba mieć świateł nie mowie ze włączonych moze ich w ogole nie byc w aucie, bo nie ma przegladow tak samo mozna jezdzic z kierownica po prawej stronie. Zasady ruchu drogowego tez sa obce. Jest tylko piec podatkow. Mozna budować na swojej ziemi co sie podoba i mozna by tak w nieskończoność, ale jednak ludzie o dziwo zazdroszcza nam. Wlasnie nam Polakom, ze u my zyjemy jak ludzie.

Kurtyna

#podroze #gruzja #korwin #akap #neuropa #4konserwy
donmuchito1992 - Jestem właśnie w Gruzji. Muszę wam powiedzieć że ten kraj to mokry s...

źródło: comment_G03c3wndndYUOILfKmAlnGx7m5ScPRO7.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xeeeeeeenu
Zadłużenie dużo mówi o polityce danego kraju i długofalowego rozwoju. Chyba, że sugerujesz, że zadłużanie jest ok?
Sugerowałem, że Gruzja się rozwija, a nie, że jest bogata.

Ease of doing business - odnoszę wrażenie, że interesuje Cię "tu i teraz" obywateli, a nie wektor zmian. W 2003 roku, jak donosi wikipedia, kraj byl na najlepszej drodze do czarnej ekonomicznej dupy - nie zgłębiałem tematu, wiec tylko przytoczę.
Zestawienie - czytałeś je? Polska wyprzedza Gruzję w bodaj trzech obszarach, a w głównych aspektach ważnych przy rozwoju ekonomii (swoboda małych przedsiębiorców, łatwość otwierania i prowadzenia interesu, dostępność kredytów, brak biurokracji) wyprzedza nas o mile. Swoją drogą - co to za wyznacznik czy odsadza nas czy nie? Chyba interesują nas globalne wyniki? Jeszcze tylko przypomnę, że w 2004 roku Polska dołączyła do miłościwie nam panującej Unii, że "dostać pieniendze". Gruzja rozwijała się we własnym zakresie, do tego mając po drodze wojnę z dość dużym sąsiadem. Coś jakoś? Nic to nie
  • Odpowiedz
@donmuchito1992:
1. Nie mniej pojęcia o sytuacji (przyczynach) w kraju o którym piszesz.
2. Zrób wpis na mirko.
3. Niech ci się wydaje, że dojeżdżasz ludzi (to takie modne na wykop) którzy pragną wolnego rynku i wolności w dysponowaniu większością swoich pieniędzy i nie lubiących gdy się ich dyma (przez rząd oczywiście).
4. Sumarycznie robisz z siebie intelektualnego bakłażana. Nie wiesz o czym piszesz.
5. Brak profitu.
  • Odpowiedz
@xeeeeeeenu:

Poziom korupcji - źle zrozumiałem tekst po angielsku. Wyprzedza w rankingu swoich sąsiadów oraz pobliskie kraje UE (np. Rumunia, Bułgaria).

Co do wolności mediów - nie sprawdziłem źródeł, tu masz rację, acz sytuacja się poprawia.

W ogóle chyba się kompletnie nie zrozumieliśmy, jeżeli chodzi o ocenę sytuacji Gruzji. Zarówno Ty jak i @donmuchito1992 czy @niedoszly_andrzej oceniacie Gruzję jako kraj do życia "na już". Mnie interesuje w którym
  • Odpowiedz