Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mając problem zdrowotny, idę do lekarza.

Na problem z prawem jest prawnik.

Jak znaleźć kogoś na problem głupoty? :)

Coraz bardziej przeszkadza mi to, że moja dziewczyna jest głupiutka. Trzydziestka się zbliża coraz szybciej, czas myśleć o rodzinie, a moja pierwsza myśl to to, że moje dzieci będą miały głupią matkę. Kocham tę uroczą idiotkę, ale coraz trudniej mi się hamować.

Przykład z dziś, postanowiliśmy zamówić pizzę. Jak zwykle to ja miałem zamówić, ale uparłem się, że nie, niech zamówi ona. Płatność oczywiście ja, bo ona nie pracuje.

No więc lekko oburzona zamówiła.

Słyszałem że ktoś do niej dzwonił jak była w kiblu, ale nie myślałem o tym wtedy.

Minęła ponad godzina, mówię jej, żeby zadzwoniła spytać się kiedy będzie pizza.

Ona mówi, że dobrze, wychodzi z gierki w telefonie i nagle zastygła, a oczy jej zrobiły się wielkie. Typowy symptom, że znowu coś zawaliła.

Okazało się, że gdy była w kiblu, to dzwonili do niej z pizzerii, że kierowca się nagle rozchorował a drugi jest niedostępny i że na razie nie mogą przywieźć zamówienia. Okazało się, że powiedziała "dobrze", żeby szybko zakończyć rozmowę, bo... grała w gierkę na telefonie.

I zapomniała o tym telefonie później.

Jestem wściekły. Nie z powodu tej błahostki. Z powodu skumulowania się tylu jej debilnych zachowań.

Prawa jazdy nie zrobi, bo nie, więc mnie nie zmieni jak jedziemy w dłuższe trasy. Do pracy się nie wybiera, zresztą z jej "zdolnościami" nie wiem, czy dałaby radę obsłużyć kasę w Biedronce. Nie rozumie połowy filmów, które oglądamy, tych mainstreamowych. W sensie gubi wątek i nie rozumie, co się dzieje. Odpływa gdzieś myślami i nie potrafi się skupić. Gdy ją kiedyś przycisnąłem, powiedziała, że myślała w kinie o nowych butach i zgubiła wątek na którymś Ironmanie i później pytała się mnie dlaczego coś się dzieje. Nie rozumie większości dowcipów. Twierdzi, że nie potrafi się zarejestrować na portalu do szukania pracy, ale kupować przez internet jakoś potrafi, tak samo jak rejestrować się na forach typu kafeteria. Ja jej do pracy nie zmuszam, ona niby sama "chce", tylko że nic w tym kierunku nie robi. CV obiecała mi, że napisze rok temu, zgadnijcie, czy przez rok napisała CV?

Większość popularnych seriali ją nudzi, nie nudzą jej za to Pamiętniki z wakacji i Warsaw Shore. Potrafi pół dnia oglądać stare odcinki tych seriali.

Jest piękną, słodką i radosną osobą. Potrafi sprzątać i nawet gotować proste rzeczy, chociaż woli przygotowywać kanapki, jak się weźmie za kanapki, to klękajcie narody.

Pomijając to, że byłaby głupią matką moich dzieci, martwi mnie też to co by było, gdyby coś mi się stało. Nie wiem, zachorowałbym. Nawet gdyby poszła do pracy, to więcej niż minimalną nie wyciągnie i co będzie, gdy ja nie będę mógł pracować i oszczędności mi się skończą? Skąd wezmę na leki?

Ona oczywiście nie rozumie, dlaczego jestem zły i myśli, że chodzi o pizzę. Kiedyś już się o to #!$%@?łem jak zapomniała mi przekazać awizo z sądu. Wzięła od listonosza, gdzieś rzuciła i zapomniała. Wygarnąłem jej wtedy od debilek w karczemnej awanturze, wrzeszczałem jak #!$%@?, bo sprawa spadkowa, to się poryczała a następnego dnia była słodziutka, zrobiła kanapki i lodzika. I tak byłoby tym razem, gdybym zaczął kłótnię, jutro byłoby pyszne śniadanko.

Pamiętam tę awanturę, to była jedyna taka w moim życiu. Wrzeszczałem jak #!$%@? i miałem później zdarte gardło jak Owsiak pod koniec finału. Wiecie jak skończyła się tamta kłótnia? Ona mnie prosiła, żebym już nie wrzeszczał, a ja na to, że przestanę wrzeszczeć, jak powie mi, ile jest sześć plus siedem. Pamiętam do dziś, jak jakiś #!$%@? wrzeszczę do niej ile jest sześć plus siedem, a ona nie potrafiła odpowiedzieć!

W końcu wrzasnąłem, że jest taka głupia, że nie potrafi nawet skorzystać z kaltulatora i #!$%@? ostatecznie włączyła kalkulator w telefonie, chyba używała go pierwszy raz w życiu, i w końcu policzyła i powiedziała... Ale mi #!$%@? nie przeszedł, więc zacząłem klaskać i tak za nią łaziłem i klaskałem chyba z 10 minut i nie pozwoliłem jej się nawet zamknąć w kiblu, mówiła, że chce siku, a ja na to już nie wrzeszcząc, że to mój kibel w 100% za moje pieniądze, chcesz w nim szczać, to ja będę tu stać i klaskać. Jakimś cudem jednak nie tak bardzo musiała siku wtedy.

Znowu mi #!$%@? podskoczył.

W sumie to bym chciał po prostu przestać się tym przejmować. Ale #!$%@? mnie bierze, jak dziewczyny/żony znajomych robią karierę albo przynajmniej chodzą do jakiejś gównopracy, zawsze to jakieś doświadczenie życiowe i możliwość pomocy mężowi, gdyby miał wypadek czy coś.

Czy da się jakoś nie na siłę zrobić, żeby ona... zmądrzała? Bo zmuszać jej wbrej jej woli nie mam zamiaru, uważam to za bezproduktywne.

Czy jest jakaś mądra osoba, która mogłaby pomóc mi w tej sytuacji? Mogę zapłacić.

W sumie jak teraz się rozpisałem, to pomyślałem o terapii dla par. Jakieś inne pomysły?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
  • 115
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OP: Oho, widzę że mamy tutaj wyborcę PiSu, który dobiera sobie ludzi wokół siebie na zasadzie BMW - Bierny, Mierny, ale Wierny.
Idąc dalej tym tokiem rozumowania - narób dzieciaków, tak najlepiej z piątkę, żeby kobieta miała jakiś hajs z 500+, a sam #!$%@? w robocie i ogarniaj wszystko wokół, aż padniesz na zawał w wieku 47 lat. Ewentualnie już teraz zacznij pić, żeby jakoś zagłuszyć ten nieznośny głos w
  • Odpowiedz
OkiełznanaWybranka: Adam pyta w raju Pana Boga:
Panie Boże, dlaczego uczyniłeś tę Ewę tak cudowną, tak ponętną, tak atrakcyjną. Ja o niczym innym nie mogę myśleć, niczego nie mogę robić, tylko ona, ona, ona.
A Pan Bóg: Bo chciałem, byś mógł ją pokochać.
Pyta więc Adam dalej: Panie Boże, dlaczego zatem uczyniłeś ją jednocześnie tak naiwną, tak nieroztropną, nieracjonalną, przepraszam, Panie Boże, tak głupią!
A Pan Bóg: Adamie, chciałem nie tylko, żebyś ty mógł ją pokochać, ale by i ona mogła pokochać ciebie.
  • Odpowiedz
Jak sama, jak masz męża


@Ambiwalentnik: Czytanie ze zrozumieniem bardzo u ciebie kuleje. Z mężem byłam-nie jestem z nim od 12 lat.

Z mężem byłam 18 lat, z obecnym partnerem jestem 12 rok

UTRZYMUJE SIE SAMA. NIE PRACUJE NA NIKOGO I NIKT NIE PRACUJE NA MNIE. MAM TO NAPISAĆ
  • Odpowiedz
Pyskata jesteś i arogancka co najwyżej, a nie inteligentna


@Ambiwalentnik: Ale wiesz, że to się nie wyklucza?

abyś mówiła że jesteś w mniejszości.

Przypominam, że odniosłam sie jedynie do tej
  • Odpowiedz
Ale wiesz, że to się nie wyklucza?


@GoSiulKa: Wyklucza. Aroganckie i pyskate osoby przykrywają kompleksy takim zachowaniem. Do intelektu daleko. Inteligentna wie, że nie jest to dobre, spójne czy wartościowe zachowanie.

Tak
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Ewidentnie twojej dziewczynie wygodnie tak jak jest, przyzwyczaiła się do faktu że ją utrzymujesz i wszystko za nią załatwiasz. Ona jest tylko od okresowego robienia kanapek czy loda.

Moja rada jest taka. Powinieneś wziąć ją na poważną rozmowę i powiedzieć jej, że taka rola przestała ci odpowiadać, powinieneś porozmawiać z nią o tym, że pora się nieco rozwinąć w waszym związku i ty nie możesz mieć wiecznie wszystkiego na głowie, zwłaszcza że sam już myślisz o dziecku i wiesz, że ona nie jest dobrym materiałem na
  • Odpowiedz