Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki!
Kolejny problem, teraz z Focusrite'em scarlett solo. Caly miesiac dzialal jak powinien, odtwarzane byly na nim normalnie pliki mp3, wav, filmy na youtube itd. Ale ostatnio tj. 4-5 dni temu cos sie zaczelo walic. Pliki sie odtwarzaja (przez laptopa) jedynie gdy mam ustawione w windowsie "Glosniki realtek high definition audio" na domyslne, a jesli sie przelaczy tą domyslnosc na scarlett solo to WMP pokazuje ze nie moze odtworzyc pliku, niby zly format. W DAWach wszystko gra, ale jestem przyzwyczajony do korzystania caly czas z interfejsu, czy to slucham muzyki czy ogladam jakis film.
Co ciekawe, gdy wyjalem kabel usb z jednego wejscia i wlozylem do innego to znowu bylo wszystko jak powinno byc, ale tylko przez jakis okres. Probowalem wylaczyc Realteka w menadzerze urzadzen i to samo, nic sie nie odtwarza.
Kurde mam nadzieje ze opisalem ten problem w miare szczegolowo i kazdy bedzie wiedzial o co mi chodzi
  • 15
  • Odpowiedz
@lanekrasz: Należy sprawdzić ustawienia energii i wyłączyć usypianie portów USB - najlepiej cały komputer przestawić w wysoką wydajność. Interfejsy audio na USB są bardzo czułe na spadki napięcie i się po prostu wypinają. Dzieje się to też w kontrolerach DJ. Jeśli jest sterownik to warto go zaktualizować. Potem jeszcze można sprawdzić czy jakiś program w tle nie przypisał sobie tego wyjścia i blokuje go na odtwarzania innych strumenii - w
  • Odpowiedz
@Adel87: Wszystko zrobiłem co napisałeś oraz z tego artykułu oprócz tego sprawdzenia czy coś jest przypisane pod porty USB, nie mam pojęcia jak to zrobić. W guglach tylko jakieś porty COM mi wyskoczyły, a nie mam bladego pojęcia co to jest. Dźwięk przez Focusrite nadal jest tylko w DAWach, pliki mi nie chodzą.
  • Odpowiedz
@lanekrasz: Odłącz interfejs i podłącz pod inne gniazdo. Porty USB sprawdzasz w menadżerze urządzeń - o ile dobrze pamiętam. Tutaj jest jednak moim zdaniem problem z dostępnością strumienia. Masz jakiś skype albo jakiś komunikator w tle, odtwarzacz, spotify lub coś co wysyła w czasie rzeczywistym audio?
  • Odpowiedz
@lanekrasz: Wyrzuć spotify - tzn wyłącz z autostartu. Potem uruchom komputer i sprawdź czy coś się odtwarza - polecam też instalację sterowników ASIO do tego focusrita bo coś mi się wydaję, że tego nie zrobiłeś.
  • Odpowiedz
@lanekrasz: Powalcz, możesz sprawdzić inny kabel i w sumie nie zaszkodzi pobrać aktualizacje do windy jak możesz. Gwarancji udziela producent - nie bawiłbym się w sklep chyba, że to naprawdę nowa rzecz. W innym przypadku trzeba dowiedzieć się gdzie serwisują te interfejsy w Polsce - takich informacji udzieli ci audiotech pro - polski dystrybutor Novation i Focusrite. http://www.audiotechpro.pl/wsparcie/formularz-zgloszenia-naprawy.html
  • Odpowiedz
@Adel87: Odinstalowałem sterownik i zainstalowałem od nowa samego Focusrite'a, wszystko działa bez zarzutu. Czasami najprostsze sposoby działają :D. Przestałem ufać temu dziadostwu, mogłem brać Steinberga UR22. Dzięki wielkie kolego za poświęcony czas i za wszystkie rady! Jestem dłużny Ci czteropak ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@lanekrasz: Myślę, że jak piszę @TypowyNerd: to kwestia softu i raczej systemu. Focusrite jest firmą spoko - ja nie narzekam. Interfejsy czasem padają - jeśli całkowicie przestanie się zgłaszać to wtedy serwis, w tym przypadku jest coś co blokuje strumień audio.

Czasami sterowniki beta pomagają ( ͡° ͜ʖ ͡°) http://beta.focusrite.com warto być na tej stronie. Nie raz mi ratowała dupsko.
  • Odpowiedz
Ja mam problem polegający na przycinaniu dźwięku podczas odtwarzanie. Przez 2 lata było OK a teraz od czasu do czasu tnie. Przeinstalowałem system-Windows 10. Nie pomogło. Zainstalowałem najnowsze sterowniki. Również nic. Zmieniałem port USB. Zmieniałem buforowanie. Co to może być?
Windows 10 64 bit I5 16GB
  • Odpowiedz