Wpis z mikrobloga

Udalo sie! Hura! Tylko pojawily sie pierwsze problemy ( ͡ ͜ʖ ͡) Nie dzialaja mi polskie znaczki wklepywane z klawiatury, jakies dzikie skroty sie aktywuja jak chce np. l z kreseczka, u zamkniete, s z kreseczka i inne. Jak to naprawic? Co skopalem? Kurde. Drugi klopot - jak zrobic ladny graficzny ekran logowanie w ktorym moge sobie wybrac tez np. srodowisko graficzne? bo nie chce mi sie ciagle edytowac tego .xinitrc czy jakos tak, jak chce potestowac plasme czy xfce. Poza tym muli mi cos graficznie ten arch, nie wiem jakie prawidlowe sterowniki graficzne wgrac dla karty AMD, cholera no. A tak poza tym to smigo fagot, calkiem fajny ten arch, ale juz widze ze to moze byc trudne, ale jednoczesnie masohistycznie przyjemne doswiadczenie ( ͡ ͜ʖ ͡) PS. jak chce zablokowac ekran na sesji xfce to nie dziala mi to, kurde, co zrobic? Jak zyc? #archlinux #sadomaso #pytaniedoeksperta
źródło: comment_cMM4j9MoB7SrI8A2xNNr672CS7niJuMd.jpg
  • 7
@cruc: Dobra, ekran logowania sobie naprawilem. Zainstalowalem pacmanem LXDM i wszystko dziala ( ͡ ͜ʖ ͡) Dalej mi nie dzialaja polskie znaczki, chyba cos z locale czy czyms tam skopalem podczas instalacji i nie wiem teraz jak sie zabrac za naprawe. BTW. KDE'owa plasma naprawde cieszy oko. Windows do domu na pierogi z gwozdziami!!!
@cruc: Weź mi powiedz jeszcze jedną tylko rzecz. Czemu xfce automatycznie nie znajduję mi mojego zewnętrznego dysku USB? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak wyloguje się z xfce, włącze plazme to wykrywa i wszystko git. Relog z plazmy na xfce i wszystko jest cacy. Kurde, jest ciężej niż myślałem. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@cruc: Ok, wszystko gotowe ( ͡ ͜ʖ ͡) Wystarczyło mi zainstalować PCManFM i wszystko działa jak ta lala. Arch Linux to naprawdę system dla masochistów, ale jest w tym coś przyjemnego ( ͡º ͜ʖ͡º)