Wpis z mikrobloga

@nietopies: Skąd info że japońska? Oczywiście z dupy. Gorące już są, kij z tym że setki ludzi bedą wprowadzone w błąd bo jak zwykle nikomu się niczego nie chciało sprawdzić. To jest polatucha, pełno tego w Skandynawii i na Syberii.
  • Odpowiedz
@nietopies: A masz jakieś konkretne odniesienie o japońskiej polatuszce czy jakimś dziwnym trafem one po prostu nie żyją w takim klimacie i po prostu się tak nazywa, co nie znaczy że jest z Japonii?

Polatucha zasiedla lasy mieszane i iglaste Europy wschodniej i północnej oraz Azji. Można ją spotkać głównie na Syberii, Łotwie, w Finlandii, Estonii.
  • Odpowiedz
@nietopies: @vatten: W sumie wikipedia rzecze że ta japońska ma brązowo szare futro na grzbiecie a syberyjska po prostu szare. Waga i długość ciała z ogonem jest taka sama. Więc powodzenia w próbie udowadniania tego która z polatuch jest na zdjęciu ;D
  • Odpowiedz
@blondeblossom: @nietopies: Pteromys mononga istnieje, tak więc przyznaje się do błędu. Ale po polsku o niej nic nie znajdziesz, a jak widać sama wikipedia po prostu olewa jej istnienie. Tak czy inaczej, zawsze jak ja o tym wiewiórze słyszałem, to raczej tylko jako o zwierzaku z fińskich lub syberyjskich lasów. Taka 'polarna' wiewiórka. Na fotce ma szare futro, więc akurat ta, nie jest japońska.

Wykop uczy, wykop bawi.
  • Odpowiedz
@blondeblossom: Co nie zmienia faktu, że koniec końców tak poplątaliśmy wątki że OP wstawił zdjęcie syberyjskiej (bo szare futro) i nazwał ją japońską, a ja się upierałem że japońska nie istnieje, bo nawet polski internet nie wiedział o jej istnieniu. Koniec końców wyszło ze wszyscy mamy uzasadnione racje, każdy się od kogoś czegoś dowiedział i rozpracowaliśmy te wiewióry.
  • Odpowiedz
@Sojerr: Najmocniej przepraszam że w polskich internetach nie istnieje coś takiego jak 'japońska polatucha' tylko trzeba szukać anglojęzycznych nazw (które tylko eksperci znają) i dopiero tam się dowiedzieć, że istnieje japoński odpowiednik. Wszystko wyżej żeśmy obgadali, ale może dostaniesz parę plusów z próby linczu na zielonce. xD
  • Odpowiedz
@vatten: chopie, polskie internety to się nadają co najwyżej do śmiesznych obrazków i znalezienia kuwety dla kota na olx. Jak trzeba w takie poważne tematy wchodzić który to gatunek polatuchy to nie ma opcji, wskazany angielski. ( ͡ ͜ʖ ͡) na odchodne powiem ci jeszcze że syberyjska polatucha występuje w Japonii ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz