Wpis z mikrobloga

kod na pastebin

Mam sobie taki kod, to nie jest prawdziwy program tylko wyciągnąłem samą zasadę działania żeby działało jak najprościej i można było sobie wkleić jak ktoś ma Qt Creatora:
1) Mam listę obiektów i nie chcę w żaden sposób na nią wpłynąć,
2) Chcę wybrać kilka jej elementów (w przykładzie: te których nazwa nie jest pusta, lista indeksów) i posortować na podstawie jakichś ich wartości,
3) Chcę otrzymać listę indeksów do tej oryginalnej listy, posortowanych z użyciem tych wartości.
W przykładzie ponazywałem je "Pierwszy", "Drugi", "Trzeci" i "Czwarty" bo w tej kolejności spodziewałbym się je otrzymać.

No ale output programu to:

Before: (1, 2, 3, 5)

"Drugi"

"Pierwszy"

"Czwarty"

"Trzeci"


After: (1, 2, 3, 5)

"Drugi"

"Pierwszy"

"Czwarty"

"Trzeci"

a więc nic się nie zmieniło... tak jakby sprawdzał wartości samych indeksów, a nie x i y. Co ja tam namodziłem?

Użyłem tego algorytmu: link do wikipedii

Szybkość nie ma znaczenia bo te listy będą miały najczęściej po 2 elementy, maksymalnie 6; dlatego ten najprostszy wybrałem... ale niech to zadziała. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

tagi:

  • 5
  • Odpowiedz
@Dijuna: Czy masz może ten przykład zaimplementowany w kodzie? Pamiętaj, że nie bez przyczyny rubberducking jest taką efektywną techniką. Pomogłoby to również nam w ocenieniu co możesz robić źle. Na chwilę obecną wygląda to tak, jakbyś czytał wyjście ze złej tablicy.
  • Odpowiedz