Wpis z mikrobloga

Hej #uk #londyn
będę na kilka dni pozwiedzać stolicę.
1. Jak wygląda u nich sprawa z wifi? Są darmowe sieci, trzeba się gdzieś wcześniej rejestrować?
2. Dłuższe odcinki pomiędzy "atrakcjami" to metro lub bus ale po centrum chcemy się przemieszczać rowerami. Faktycznie to wygląda tak fajnie jak na mapce: https://tfl.gov.uk/modes/cycling/santander-cycles/find-a-docking-station?intcmp=2321 czy są jakieś popularne problemy np. brak możliwości rejestracji na polską kredytówkę?
3. Muzea słyszałem, że część z nich jest darmowa. To zależy od dnia tygodnia czy na dany dzień trzeba sprawdzać każde muzeum z osobna?
  • 6
  • Odpowiedz
@Ludovico:

1. puby/restauracje/bary itp. maja albo prywatne wifi (wystarczy tylko poprosic o haslo) albo sponsorowanego przez miasto Clouda - tam musisz sie zarejestrowac, darmowo, ale bedziesz potrzebowal angielskiego adresu.
2. Tak, stacji dokujacych w centrum jest mnostwo - nie wiem natomiast czy sa problemy z polskimi kartami, nie sadze.
3. Te, ktore sa darmowe sa darmowe zawsze, niezaleznie od dnia.
  • Odpowiedz
@Ludovico: muzeum niezależnie od dnia darmowe (o ile jest darmowe bo nie wszystkie takie sa) co do wifi to zawsze musisz sie tam logować przez stronę. Co do roweru to nie wiem nie wypożyczałem i nie jeździłem, najcześciej metro i autobusy
  • Odpowiedz
@Ludovico:
1.Jest dużo darmowych wifi w restauracjach etc. Jest taka sieć co się zowie The Cloud. Wystarczy się zarejestrować i masz dostęp w wielu miejscach. Do tego oczywiście różne mcdonaldsy etc. mają swoje hotspoty.
2. Nie testowałem, ale polskie karty działają w metrze/busach, więc podejrzewam, że rowery też powinny działać. Inna sprawa, że te typowo turystyczne atrakcje (London Eye, Westminster, Hyde Park, Piccadilly Circus, Trafalgar Square, St Paul's Cathedral) są
  • Odpowiedz