Wpis z mikrobloga

#leasing i #gorzkiezale

Od 2012 jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem samochodu. Słowo posiadacz też trochę użyte na wyrost. W końcu do momentu aż samochód nie zostanie spłacony, właścicielem jest bank. Ale nie bank jest tutaj problemem, a leasingodawca...

Mowa oczywiście, o dobrze już wszystkim znanym #getin #getinbank

To, co oni wyprawiają w pale się nie mieści. Od grudnia 2012 po dziś dzień spłacam regularnie każdą fakturę. Bez wyjątku. Termin płatności ustawiony jest na 5-go każdego miesiąca. Ustawiłem więc zlecenie stałe w banku na 1-go każdego miesiąca z blokadą środków, czyli choćby skały srały kasa musi iść w ich stronę w ustalonym terminie.

Dla getinu to jednak za mało. Raz na 2-3 miesiące w portalu bankkierowcow.pl pojawia się informacja o niedopłacie na różne kwoty. Raz to jest 40 zł, raz 100 zł, a bywa, że i po zalogowaniu widzę kwotę 500 zł. Schemat postępowania jest za każdym razem taki sam z mojej strony. Na początku #!$%@?ło mnie to, teraz nie jest mi już nawet smutno, po prostu szkoda mi czasu na kolejną porcję maili z tą bandą debili. Tak więc jak ten schemat wygląda?

1. Wysyłam maila do ok. 20 osób w getin (nie, że po złości, po prostu tam jest taka rotacja i dzisiaj piszę do pani Kasi, a jutro już zostaję przekierowany do Marka, po miesiącu wracam do Kasi, ale i tak zostaję odesłany do Małgosi)
2. Proszę o wyjaśnienie sprawy
3. Odpisują, że przekazują informację do osoby, która zajmuje się moją umową
4. Od nowa Polska Ludowa
5. Wysyłam faktury, potw. przelewów
6. Piszą, że wszystko się zgadza i że faktycznie wiszę XXX zł
7. Proszę ich o wskazanie podstawy do zapłaty takiej kwoty
8. Przytaczają punkty z umowy
9. Sprawdza, punkty w umowie nie istnieją lub dotyczą zupełnie czegoś innego
10. Wysyłam im merytoryczne zjebki
11. Przepraszają
12. 2-3 miesiące i historia się powtarza

Najlepsze są jeszcze akcje z ubezpieczeniem xD Generalnie w dupie mam ich propozycje ubezpieczeniowe. Ubezpiecza mnie od lat mój agent. Co ciekawe umowa z Getinem jest tak zawarta, że za skorzystanie z "zewnętrznego" ubezpieczenia muszę rocznie bulić Getinowi 120 zł xD No ale nic to. Mój agent znajduje mi dobre oferty OC, AC, NNW i inne zapezpieczenia np. w kwocie 1500 zł. Dla porównania te nicponie wysyłają mi kontrofertę na np. 4200 zł xD

Umowa kończy mi się za rok. Jak nastanie ten dzień, to odpalę chyba szampana bo to jest #!$%@? jakiś dramat.

  • 5
@crazyfigo:

Od czasu połączenia z Noble Bankiem w sierpniu 2010 Getin Noble Bank był wielokrotnie karany przez UOKiK za stosowanie niedozwolonych praktyk wobec klientów oraz wprowadzanie ich w błąd. W sierpniu 2010 r. UOKiK zakwestionował kampanię reklamową prowadzoną od stycznia do lutego 2009 r., w której bank zachęcał do założenia lokaty i rachunku internetowego. Za wprowadzanie klientów w błąd bank został ukarany na kwotę niemal 756 tys. zł. W listopadzie 2010
@j2416513: Myślę, że coraz więcej ludzi "liczy" kasę i czyta umowy i nie jest im obojętne 20, 50 czy 500 zł. Z drugiej strony jakoś Getinowi musi się opłacać wystawianie takich lewych wezwań do zapłaty, skoro stać ich na płacenie kwot, które przytoczył @paziu