Wpis z mikrobloga

Chłopaki z tagów #elektronika #energetyka, szukam czegokolwiek użytecznego na temat indukcyjnego przesyłu prądu. Coś tam znalazłem, coś tam zrobiłem, ale w sumie to tylko pare wzorów dorwałem i koniec. Najlepiej to by mi było popatrzeć na konstrukcje już gotowe które są jakoś sensownie opisane. Dokładnie chodzi mi o nadajnik i odbiornik na fali prostokątnej na moc coś koło 60 wat.
Dzięki Mirki za pomoc, bo zrobiłem już kilka konstrukcji, małe cewki, ale sprawność mam tak żałosną że nawet nie będę o niej pisał...
  • 10
@notdot: Obecnie to na Ne555 generuje sobie 150kHz i tym przełączam Mosfeta do którego jest podpięty układ rezonansowy LC. Ale nie mam zielonego pojęcia jak te cewki projektować żeby to miało ręce i nogi.
@komakow: no właśnie mosfet czy inny układ przełączający, ok, rozumiem, ale czy nie lepiej wykorzystać na wejściu sinusoidę i poprzez np. mosfeta modulować jej amplitudy?
@notdot: Tylko skąd wziąć tą sinusoidę? No i właśnie, pewnie byłoby lepiej, ale ja jeszcze o tym nie wiem :D Od kilku dni przekopuję się przez różnego rodzaju filmiki i artykuły na ten temat, ale mało treści wartościowej znajduję.