Wpis z mikrobloga

@kaczor: patrząc na formalnosci i taktaty międzynarodowe to ten tłum z bliskiego wschodu i afryki nie zasługuje na status uchodźców bo takowy dostaje sięw najbliższym kraju uchodźctwa a nie konkretnym wybranym przez siebie ;-)

Zatem jak tych przybyszy traktujemy jako uchodźców to i ukraińców tak możemy traktować.
patrząc na formalnosci i taktaty międzynarodowe to ten tłum z bliskiego wschodu i afryki nie zasługuje na status uchodźców bo takowy dostaje sięw najbliższym kraju uchodźctwa a nie konkretnym wybranym przez siebie


@plumkajacy_kalafior: podaj podstawy prawne
ja ofc pisze o ludzikach z syrii. Nie spełniają oni pojęcia. Więc jak w ich przypadku naginamy na całego to i przy ukrach można. Zresztątajemnicą poliszynela jest, że z lewymi paszportami z syrii to cisną zarówno bałkany jak i afganistan
@dmwtzm: ja pisałem o genewskiej

art 31
1. Umawiające się państwa nie będą nakładały kar za nielegalny wjazd lub pobyt na uchodźców przybywających bezpośrednio z terytorium, na którym ich życiu lub wolności zagrażało niebezpieczeństwo w rozumieniu artykułu 1, i weszli lub przebywają na ich terytorium bez zezwolenia, pod warunkiem że zgłoszą się bezzwłocznie do władz i przedstawią wiarygodne przyczyny swojego nielegalnego wjazdu lub pobytu.

art 33
1. Żadne Umawiające się Państwo