Wpis z mikrobloga

Mireczki, musze kupic sobie okulary i maja one sluzyc lata ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Pierwsza kwestia jakiej firmy i jakie filtry beda najlepsze, zastanawiam sie nad hoya Hi-Vision LongLife, aczkolwiek nie wiem jak inne firmy maja. Z rozmowy w jednym z salonow kobieta powiedziala, ze te sa sprawdzone i naprawde trwale ʕʔ patrzylem tez z ich oferty na te z filtrem blue, ale jak mi wyskoczyla z 700 zl za same szkla to mi sie smutno zrobilo :D

Kolejne pytanie jakie salony proponujecie i/lub moze allegro, a wczesniej przymierzyc?
Nie chcialbym oszczedzac biorac pod uwage, ze bedzie to na dluzej (soczewki juz mam, ale ich nie jestem w stanie nosic 24h)

#okulary #okularyboners #niewiemjaktootagowac
  • 2
@Roballo: W tym momencie najlepsze (największa liczba wartościowych warstw) powłoki antyrefleksyjne to wspomniany przez Ciebie Long Life (Hoya), Ideal Max (JZO), Crizal Forte (Essilor). Jeśli szukasz rozwiązań uniwersalnych to nie ma co brać pod uwagę soczewek z powłokami filtrującymi "niebieskie światło".

Jeśli nie chcesz oszczędzać i szukasz okularów na lata to najlepiej najpierw je przymierz - przejdź się po lokalnych zakładach optycznych i znajdź takie, które odpowiadają Ci najlepiej.