Wpis z mikrobloga

https://www.youtube.com/watch?v=l1si5ZWLgy0 19 min 35 sek - gość jest wizjonerem. Mój syn ma własne konto na steamie od momentu jak umożliwiono zakupy w bitcoinie. Część kieszonkowego dostaje w #bitcoin.ach. Wczoraj kupił sobie Civilization V (91% przecena) zauważył, płacąc w #btc , że trzeba chwilę poczekać na jedno potwierdzenie i to jest niefajne, fajne jest to, że ma 12 lat i ma możliwość kupowania tego co chce pomimo tego że nie jest pełnoletni i nie musi o to nikogo pytać. Po chwili zapytał, że jak ten cały #bitcoin się upowszechni to po co będą właściwie banki. Byłem wniebowzięty ;)
  • 31
  • Odpowiedz
Dlatego bitcoin dość wolno zdobywa entuzjastów. Tutaj pełna zgoda.


@mentis: wolno! Czym jest dekada w historii? Niczym, mgnieniem oka. Bitcoin osiągnął więcej w 7 lat niż złoto przez tysiące lat pod względem chociażby infrastruktury.

Ludzie nie znają historii, nie takie imperia rozpadały się w proch i żadna władza, żaden tyran nie był w stanie powstrzymać rozpadu. Najnowszy przykład związek radziecki czy z naszego podwórka komuna w Polsce.
Dobra wiadomość to
  • Odpowiedz
@pawlo74: internet w ciągu 5 lat od powstania graficznej przeglądarki miał już 25 mln użytkowników. Ilu ma Bitcoin? pół miliona to max moim zdaniem
  • Odpowiedz
Ilu ma Bitcoin? pół miliona to max moim zdaniem


@mentis: na pewno więcej ja spotkałem się z liczbami rzędu 5 do 10 milionów. Powód spowolnienia podałeś wcześniej, władza, tyrania. Co nie znaczy, że uda im się to powstrzymać. To się dzieje. Popatrz na wykresy.
  • Odpowiedz
@mentis: szacun jak Ty ruch jednego człowieka z przeszłości porównujesz do tej sytuacji z kryptowalutą. A co jeśli władza uzna BTC nielegalny środek wymiany i żaden kantor będący pod jakąkolwiek kontrolą nie wymieni Ci usd na BTC ? A no powiesz, że nic, bo będzie podziemie i za BTC kupisz wszystko. A no kupisz, ale poza kontrolą prawa i jak Cię ktoś natnie, to nie zrobisz nic oprócz płaczu w
  • Odpowiedz
@S_Rybka: poczytaj trochę o ruchu cypherpunks jego historii, genezie, sukcesach, porażkach, bo wydaje mi się patrzysz na temat Bitcoin jako dość wyrwany z kontekstu .

Potem zacznij zadawać pytania :
- Który kraj zakaże obrotu, albo ile i czy wszystkie
- dlaczego Rosja zrezygnowała z penalizacji mimo szumnych zapowiedzi
- Dlaczego trybunał sprawiedliwości był przychylny wobec btc zwalniając z VAT mimo bardzo
  • Odpowiedz
@mentis: daj spokój to nie ma sensu. To jest jak grochem o ścianę. To nie ten typ ludzi. Nie nauczysz kogoś kto dobrze czuje się jako niewolnik jak smakuje wolność. To tak jak otworzyć drzwi i powiedzieć: "Idź jesteś wolny" komuś kto całe życie spędził w niewoli u swojego pana. On nie potrafiłby ułożyć sobie życia, powiedziałby: "Nigdzie nie idę, mi tu dobrze".

Po za tym ten koleś pewnie nawet
  • Odpowiedz
Następnym absurdem jest część osób tutaj, jak np. pawlo74: taki z niego anarchista w obrocie fiatami, a chodzi do pracy ( zapewne płąci podatki w fiacie ) , daje się systemowi zbałamucić poprzez jego narzucony styl bycia.


@S_Rybka: Anarchizm jako system zacznie działać tylko wtedy kiedy uruchomimy AP. Co o tym myślisz? To jest dla mnie eureka tak jak był bitcoin kiedy pierwszy raz usłyszałem. Jeszcze nigdy nie pomyliłem się
p.....4 - > Następnym absurdem jest część osób tutaj, jak np. pawlo74: taki z niego a...
  • Odpowiedz
@pawlo74: Odezwał się ten co jest wolny, a pracuje dla systemu i w myśl jego zasad i prawa jakie mu system narzuca :) Żyjesz w obłudzie, że jesteś wolny, bo masz trochę anonimowego czegoś, które w każdym momencie może nie być nic warte.
  • Odpowiedz