Wpis z mikrobloga

https://www.youtube.com/watch?v=l1si5ZWLgy0 19 min 35 sek - gość jest wizjonerem. Mój syn ma własne konto na steamie od momentu jak umożliwiono zakupy w bitcoinie. Część kieszonkowego dostaje w #bitcoin.ach. Wczoraj kupił sobie Civilization V (91% przecena) zauważył, płacąc w #btc , że trzeba chwilę poczekać na jedno potwierdzenie i to jest niefajne, fajne jest to, że ma 12 lat i ma możliwość kupowania tego co chce pomimo tego że nie jest pełnoletni i nie musi o to nikogo pytać. Po chwili zapytał, że jak ten cały #bitcoin się upowszechni to po co będą właściwie banki. Byłem wniebowzięty ;)
  • 31
  • Odpowiedz
@mentis: Dałem się strolować. Alphabay nie jest mi potrzebny :)

What is AlphaBay?
AlphaBay is debatably the top marketplace on the darkweb, with anything ranging from drugs, weapons to counterfeits, electronics, etc.
  • Odpowiedz
@damianos: swoją drogą myślałem, że dzieciaki są bardziej roszczeniowe, a tu takie zaskoczenie. Z drugiej strony ciężko mi sobie wyobrazić taki eksperyment z córkami z całym szacunkiem. Z trzeciej strony jak dawałem po rodzinie btc to nawet dziewczyny robiły wow
  • Odpowiedz
@mentis: Jak przekonałem moich synów do #btc? "Chłopaki, mam sprawę do was. Dostajecie teraz 1 zł kieszonkowego. Mam propozycje dam wam 0.75 zł w gotówce i drugie tyle w #bitcoin.ach. Co wy na to?" Jak myślisz, mieli coś przeciwko temu? Z tym, że o samym bitcoinie mówię im od ponad roku. Może chłopaków łatwiej przekonać ponieważ kupują więcej dóbr elektronicznych (steam). Dzisiaj młodszy syn
  • Odpowiedz
@mentis: Napisał rzeczowo dla ludzi, którzy w pewne rzeczy chcą wierzyć. Tak samo robią trenerzy personalni lub np. ludzie od pompowania co niektórym bajek o potędze e-biznesu, którą zawładniesz jeśli tylko im zaufasz. A Póki co, Ci ludzie i ten z filmu są ułameczkiem ludzi robiącym potężną kasę, a robią ją dlatego, że miliony takich jak wy leci za nimi. Tyle w temacie. Chociaż sam mam parę drobnych w btc,
  • Odpowiedz
@SharpNieSharp: bardzo wątpię czy przy jego poziomie w ogóle wie o czym Andreas "bredzi" nawet nie ze względu na to, że nie rozumie bitcoina ale języka angielskiego. Jeszcze nigdy nie odniósł się do żadnego szczegółu dlatego zakładam, że nawet nie zna angielskiego.
  • Odpowiedz
@S_Rybka: BTC sterowany jest każdego dnia. Każda zawarta transakcja jest swego rodzaju manipulacją. Dotyczy to każdej pary walutowej i każdej transakcji na towarach. Zgadzam się BTC może "nagle pierdyknąć" znajdzie się jakiś zdolny haker pokaże dowód, że od dwóch lata wyciąga z ekosystemu 10 BTC dziennie i nikt tego nie widzi lub coś podobnego i mamy nagły zjazd w dół o 90%. Nawet jeżeli się tak stanie, banki w dzisiejszej
  • Odpowiedz
To pokolenia będzie miało swój bank w telefonie. To się już dzieje! Moi synowie już teraz kupują co chcą i się zastanawiają po co w ogóle będą banki w przyszłości! :)


@damianos: mało tego, daję głowę, że będą śmiać się z nas w przyszłości, że wierzyliśmy w papierki, które ktoś inny mógł ot tak sobie dodrukowywać. Nie będą w stanie zrozumieć jak można było nabrać się na coś takiego jak
  • Odpowiedz
@S_Rybka: no czekamy na tę kontrolę rządów w takim razie, czyli według Twojej logiki mamy zapomnieć od rozwoju bitcoina i wrócić do używania i promowania walut kontrolowanych przez Państwo, fuck logic. Nikt nie twierdzi, że bitcoin będzie zbawiać świat, ale jest dość mocnym przyczółkiem w walce o decentralizację. Może się koniec końców nie uda, ale będziemy próbować. To jest najlepsze co mamy aktualnie w rękawie. Jak będziesz widział lepsze rozwiązanie
  • Odpowiedz
@S_Rybka: Możesz się zarówno mylić jak i mieć rację. Przekreślając jednak czyjąś wizję, jesteś ignorantem i hipokrytą. Miej tego świadomość, jeśli w ogóle umiesz to sobie uświadomić.
  • Odpowiedz
@S_Rybka: z takim podejściem jak Twoje to faktycznie masz rację. Nic tylko potulnie wdychać cyklon-b. Większość ludzi w społeczeństwie wychodzi z założenia, że nie ma żadnej mocy sprawczej. Dlatego bitcoin dość wolno zdobywa entuzjastów. Tutaj pełna zgoda.

Władza liczy na to, że będziesz posłuszny i np. nie udostępnisz całemu światu kryptografii asymetrycznej jak zrobił to Zimmerman w latach 90-tych. To nie jest zero-jedynkowa sytuacja, to jest trwająca batalia między etatystami,
  • Odpowiedz