Wpis z mikrobloga

@Kauabang: To wam dajemy wybór co chcecie zrobić. Czy dalsze złodziejstwo i wyzysk, i kolejeczki czy jakakolwiek normalność. Część wyjedzie zaraz po stażu, cześć zaraz po specjalizacji, stracicie wy. My sobie poradzimy na całym świecie.
  • Odpowiedz
@Jagoda- walczcie hardo, moja dziewczyna za rok zaczynać będzie specjalizację i jak patrzę ile musiała #!$%@? i jakie grosze będzie za to dostawać to jest mi po prostu przykro
  • Odpowiedz
@gastxxx: Ukraińcy was jakoś nie chcą leczyć, nie pchają się do tych waszych gówno składek:)

Ponad 10 tysięcy lekarzy z Polski uciekło, jakoś nie widać, żeby masowo wracali. I sprawdź ilu lekarzy przypada na 1000 mieszkańców w Polsce, a ilu w Uni Europejskiej:)

http://wyborcza.pl/1,75399,7559131,Polak_najlepszym_lekarzem_Szwecji.html

I nie wiem skąd masz taką wiedzę, jak traktują lekarzy w Polsce za granicą. Ja mam informację z pierwszej ręki, że traktują ich z szacunkiem, a pieniądze
  • Odpowiedz
@Kauabang: Większość studentów nie wiedziała jak wyglądają zarobki dopóki Porozumienie Rezydentów nie zaczęło głośno o tym mówić.

@gastxxx:
"jak się nie podoba to #!$%@?ć"
- a pewnie będziesz pierwszym z Januszy, którzy krzyczą " dlaczego takie kolejki?!" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kauabang: @Kauabang: nie wiedziałam! Co wie dziewiętnastoletni gówniarz? Że rezydent na godzinę zarabia tyle, ile kosztuje kanapka w maku? Że wyjazd na konferencję to koszt przynajmniej kilkuset zł i trzeba to samemu opłacić z tej pensji? Ze Kuba wydaje wiecej na opiekę zdrowotną niż Polska? Maturzysta nie zastanawia się nad takimi rzeczami.
A skoro chcemy cos zmienić na lepsze (a wypłaty to tylko jeden z postulatów, PZM powstało by poprawić
  • Odpowiedz
@paramedic44: Oczywiście, że lekarze powinni zarabiać godne pieniądze, adekwatnie do swoich umiejętności. Po prostu ciekawiło mnie czy OP jak i cała reszta wiedzieli na co się piszą.
  • Odpowiedz
@Jagoda-: Matura to jedno, a co ze studiami? Chcesz powiedzieć, że idąc na studia nie też nie zdawałaś sobie sprawy z tego jak sytuacja wygląda? Niewiedza nie zwalnia z odpowiedzialności za swoje decyzje.
  • Odpowiedz
@Kauabang: ale ja się wlasnie nie uchylam od odpowiedzialności, chce skończyć te studia, tu zostać i tu leczyć. A czy to znaczy, ze mam się godzić na cały ten bałagan? Nie, moim obowiązkiem jest (bedzie) zapewnienie pacjentom opieki o jak najwyższej jakości, co zaczyna się wlasnie od zwiększenia nakładów na system opieki zdrowotnej. Musimy zawalczyć o to, by było lepiej, nie można tkwić w #!$%@?łku i narzekać, trzeba zakasać rękawy i
  • Odpowiedz
@gastxxx: Przemawiają przez ciebie wielkie kompleksy. Nie dostałeś się na medycynę i skończyłeś jakiś gównokierunek, że tak płaczesz? Czy po prostu możesz sobie wyjechać na zmywak, bo twoje wykształcenie nie ma za granicą żadnej wartości?:)

Nawet nie odróżniasz rezydenta od studenta, student to chyba nie dostanie żadnej podwyżki, bo nic nie zarabia. Skąd taki poziom zidiocenia?

Za twoje pieniądze?:) Panie możnowładco, moi rodzice zapłacili sowite podatki, które starczyły na moje studia
  • Odpowiedz
@gastxxx:
Ty ale wiesz, że to wyjadą ludzie po studiach już? Lekarze?
A wiesz, że w szpitalu, przychodni to często przyjmuje cię właśnie lekarz rezydent?

"żal patrzeć jak miotacie się w swojej niewiedzy" - ale nadal mamy większą wiedzę o medycynie niż ty mireczku, który nie odróżniasz kości strzałkowej od piszczeli.
To nadal TY musisz ruszyć dupę do lekarza by wypisał receptę.

Ale jeżeli uważasz, że 2x średnie krajowe dla lekarza
  • Odpowiedz
@gastxxx: jakie okradając? za studia płacą rodzice w podatkach, a weź też pod uwagę, że jak ktoś studiuje np. prywatnie, to i tak płaci za państwowe również. w takiej sytuacji rozumiem, że to państwo mnie okrada? :)
  • Odpowiedz
Lekarze mówią chcemy leczyć w Polsce ale sa #!$%@? warunki pracy i jak się nie polepszą to wyjedziemy.

A polskie bagno odpowiada " to #!$%@? "
...
a potem płacz, że kolejka do lekarza.

I to jest po prostu polaczkowatość.
Podobnie polscy pracodawcy traktują pracownika - " jak się nie podoba to #!$%@?"
I co? I teraz Janusze mają problem ze znalezieniem pracownika bo dużo ludzi #!$%@?ło za granicę.

Ten naród to
  • Odpowiedz
  • 2
@Jagoda-: za cene biletu w dwie strony mogłabyś mieć pewnie z 1-2h nauki języka norweskiego/niemieckiego i za kilka lat zarabiać już dobrze w tamtych krajach, tutaj nic nie zdziałasz bo to jak kopanie się z koniem
  • Odpowiedz
@boron01
W mojej (lekarskiej) rodzinie jest tak, że słabi lekarze rzeczywiście słabo zarabiają, ale ci, którzy są dobrzy zarabiają bardzo dobrze. Ci słabi mówią o wyjeździe z kraju, Ci dobrzy, gdy byli jeszcze słabi też o wyjeździe mówili.
Ci dobrzy charakteryzują się tym, że stale podnoszą kompetencje, Ci słabi zaś tym, że mówią, iż im się należy bo są lekarzami.
  • Odpowiedz