Wpis z mikrobloga

Wolność to już chyba tylko złudzenie. Łykamy jak te pelikany te wszystkie śmieszne wiadomości podane w odpowiedni sposób w zależności od źródła. Wmawia nam się co jest fajne a co nie, czego potrzebujemy a czego nie. Ogłupia się debilnym programami i prostą rozgrywką, bo przeciez ludziom to tylko chleba i igrzysk. A jak przychodzi do podejmowania decyzji, które będą miały wpływ na nasze życie to się okazuje, że mamy gówno do gadania. Mam wrażenie, że żyję w państwie totalitarnym.

A już w ogóle jak widzę taką 20 letnią sikse w studio jak się mądruje, że po badaniach prenatalnych można poronić i trzeba matkę za to obarczyć odpowiedzialnością..to po prostu mi jej żal. #!$%@?ć postęp nauki i medycyny a co
  • 6
@navyblue: Wolność to nie złudzenie. I najłatwiej to sobie uświadomić na tym co powiedziałaś: "Ogłupia się debilnym programami i prostą rozgrywką, bo przeciez ludziom to tylko chleba i igrzysk." Nikt nie ogłupia celowo. chyba, że się wierzy w przeogromne spiski. Programy są głupie, bo ludzie LUBIĄ głupią i prostą rozrywkę. Świat dostosowuje się do ludzi, a dostosowanie ludzi do świata to produkt uboczny.
Wolność to WYBÓR. Ciężki wybór, obarczony pracą, wyrzeczeniami
@wolfisko666: i co? Zamiast tv wejsc na wykop i przegladac 10x bardziej zmanipulowane informacje? xD jesli chodzi o programy informacyjne to z powodu ludzkiego lenistwa nadal sa nalepszym zrodlem informacji
@FireDash: wykop traktuję jako rozrywkę, jeśli nie ma się dystansu do tego co się czyta, to wszystko może wydać się zmanipulowaną informacją, ważną, lub nie... Co do informacji ze świata, najlepszym (według mnie) sposobem na wyrobienie sobie w miarę obiektywnej opinii jest śledzenie mediów z lewa jak i z prawa. Wyciąganie wniosków i konfrontowanie ich z tym co nas otacza. Tylko w taki sposób jeszcze nie zwariowałem. Najgorzej karmić się propagandą