Wpis z mikrobloga

Mirki, jaką klawiaturę sterującą midi 49 klawiszową polecacie w kwocie max 900zł?
Od lat gram na klawiszach ważonych i pół-ważonych się troszkę boje. Fajnie by było, gdyby posiadał pady.
Myślę nad Alesis VI 49, lecz wpierw wolę się spytać wykopowych ekspertów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Będzie sprzęt ciągle w ruchu, więc dobrze by było, gdyby ważył te max 5kg.

#instrumenty #midi #muzyka #tworzeniemuzyki #klawisze #fortepian #keyboard
  • 5
  • Odpowiedz
@knifers: Byś polecił ten sprzęt? Jakie ma wady po dłuższym czasie używania? Zastanawiam się nad tańszą wersją V49, gdyż znając życie nie będę używał tych wszystkich pokręteł. Zależy mi na dobrych klawiszach. Jednym słowem - warto?
  • Odpowiedz
@D2PL: nawet vi 25 jest sporym kawałem kloca i średnio pasuje do zabierania na live czy w podróż za to nic nie trzeszczy ani się nie wygina, oświetlenie jest ostro niebieskie, w ciemnym pomieszczeniu razi po oczach, pady działają dość dobrze, czasami podświetlenie pod nimi nie zadziała tak jak powinno (możliwe że to tylko mój egzemplarz), przyciski są twarde, plastikowe i głośne, knoby wydają się delikatnie i minimalnie potrafią się gibać,
  • Odpowiedz
@D2PL: nie nadaje się do zabawy z padami bo jest ich mniej i niewygodne ułożone nad klawiszami, brak podświetlenia z tego co pamiętam, nie spodziewaj się zbyt dużo po suwakach (ale podobno fajnie działają w traktorze czy vdj)
  • Odpowiedz