Wpis z mikrobloga

@grzemiak: nic konkretnego nie polecę, tylko oglądanie YT jak ktoś "wywołuje". Zwykle z tego dowiadywałem się jak większość funkcji działa, bo czasem ktoś jeszcze lepiej używał niż w tutorialach typowych. Oprócz tego dobre presety.
@grzemiak: jak korzystałeś w fotoszopie z Camara Raw to niewiele musisz się nauczyć, bo jest podobny do Lightrooma. Poza suwakami samo nakładanie masek jest bardzo uproszczone, jest kilka narzędzi symulujących maski.
Kilka tutoriali na youtubie wystarczy, żeby to ogarnąć. Adobe chyba też publikuje jakieś filmiki do nauki, może u nich spróbuj.
Dzięki wielkie! Na Was zawsze można liczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@rekapitulatorfilogenezy: Korzystałem z Camera Raw ale tylko w wąskim zakresie, tzn. zmiana ekspozycji, balansu bieli, itp. Natomiast wczoraj widziałem właśnie filmik instruktażowy do postprodukcji zdjęć w pogodzie zachmurzonej i tam koleś korzystał z takiej opcji pędzla w Adobe Lightroom, gdzie stosował tylko wybrane ustawienia (np. ekspozycję) do danego elementu fotografii.
takiej opcji pędzla


@grzemiak: to jest właśnie takie uproszczone maskowanie, masz tylko 1 rodzaj pędzla,ale poza tym masz też symulator filtru połówkowego i możliwość robienia maski "kolistej". Poza tym suwaki są takie same (no zależy od wersji, ale najnowszy camera raw powinien mieć takie same suwaki jak najnowszy lightroom).
Ogólnie to w lightroomie nie ma aż tylu narzędzi, żeby się nastawiać na "zintegorwany 6-tygodniowy kurs on-line obsługi Photoshop Lightroom", wystarczy kilka