Wpis z mikrobloga

#aliexpress
Dziś dostałem list, mniej więcej coś takiego jak na zdjęciu. Czyli niby paczka zatrzymana, ale jak wpisuje nr przesyłki na stronie alipaczka.pl to mam coś takiego:

2016-09-16 10:09 AMSTERDAM E INTERNATIONAL MAIL Wysłanie przesyłki z kraju nadania
2016-09-18 18:59 WER Warszawa Nadejście przesyłki
2016-09-20 02:29 Zatrzymanie przez urząd celny (poczta przychodząca)
2016-09-20 10:23 WER Warszawa Wysłanie przesyłki
2016-09-20 15:44 WER Komorniki Nadejście przesyłki (Przyjęcie z ładunkiem)
2016-09-21 08:26 PP Poznań P102 Zatrzymanie przez urząd celny (poczta przychodząca)
2016-09-21 08:47 PP Poznań P102 Zatrzymanie w cle
2016-09-21 09:33 WER Komorniki Wysłanie przesyłki
2016-09-21 10:17 UP Poznań 2 Nadejście przesyłki (Przyjęcie z ładunkiem)

Jest nadzieja że przyjdzie, czy trzeba do nich pisać?
Ernando - #aliexpress 
Dziś dostałem list, mniej więcej coś takiego jak na zdjęciu. ...

źródło: comment_73MViDg0EOHtSaDeRmIZJqLCruhLh5Oz.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Ernando: nie no, już po zawodach :P Musisz wypełnić i przygotować hajsiwo dla listonosza, Matka Boska bezvatowska okazała się bezlitosna...
  • Odpowiedz
@Reik: @CoZaGamon:
czyli dzisiaj przyszedł list, a jutro albo w przyszłym tygodniu przyjdzie paczka? Zegarek za 40$. Czyli ile listonoszowi musze uszykować pesos? ;)
zdjęcie listu jest z internetu :)
  • Odpowiedz
@Ernando: odpisać trzeba na druk cn22 lub cn23, jak dostałeś taki, jak pokazany, to sami ci to odprawili i płacisz przy odbiorze i nic nie wysyłasz.
  • Odpowiedz
21 września przesyłka utknęła w urzędzie celnym i do tej pory listonosz do mych drzwi nie zapukał. Niby po 20 dniach od momentu kiedy dostałem list muszę odpowiedzieć, bo inaczej paczka wróci tam skąd przybyła. Radzicie napisać im maila czy jeszcze poczekać?
  • Odpowiedz
@Reik: dziś wyślę maila:
Witam,
W załączeniu przesyłam dokumenty dotyczące zakupu zegarka.
1. Potwierdzenie zamówienia z Aliexpress, wraz z numerem przesyłki (nr ...) oraz suma płatności ...
2. Potwierdzenie przelewu z banku
3. Skany dowodu osobistego.
Pozdrawiam,
XXX

wystarczy, czy coś jeszcze?
  • Odpowiedz
Po 5 dniach roboczych przesyłka zwolniona z urzędu celnego, dzisiaj doręczona. 23% vat nałożone. Formułka do wysłania dobra, choć nie wiem czy dobrym pomysłem był skan dowodu osobistego, czy nie bezpiecznej by było wysłać po prostu same dane w mailu. Temat zakończony.
  • Odpowiedz