Wpis z mikrobloga

@sonep: Mi brakuje dwóch funkcji które były w ósemce: youtube działający przy blokadzie ekranu i automatyczne pauzowanie po wyciągnięciu słuchawek. A, i szybkiej przewijki w przeglądarce. Aplikacje mi wiszą, bo używam telefonu tylko do dzwonienia, smsów i internetu.
" youtube działający przy blokadzie ekranu"

Z poziomu przegladarki? W Tubecast mozesz odtwarzac video, jednoczesnie przełączając sie pomiedzy aplikacjami lub mając wygaszony ekran
@sonep: mi brakuje stabilności. Jak kupowałem telefon w styczniu to wszędzie zachwalano stabilność tanich telefonów z Windowsem i tylko dlatego skusiłem się na Lumię. W rzeczywistości apki dość częstą potrafią się wyłączyć lub zawiesić, czasem też restartuje mi się cały telefon bez powodu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@sonep: ilość aplikacji mi nie przeszkadza.

Przeszkadza mi (w porównaniu do 8.1) powolność działania, szybkość otwierania aplikacji, nieintuicyjna klawiatura która w 90% przypadków podpowiada jakies bzdury, Edge często się wiesza, czasami aplikacje nie widzą ostatnio zrobionych zdjęć jeżeli są na karcie SD, gps słabiej łapie fixa.

Najbardziej mnie boli że po upgradzie z 8.1 na 10 mobile mam wrażenie że mój telefon jest dużo dużo gorszy...
. Lumia 535


@KaznodziejaNowejEry: > Najbardziej mnie boli że po upgradzie z 8.1 na 10 mobile mam wrażenie że mój telefon jest dużo dużo gorszy...

Niemożliwe. Doszlo duzo npwych usprawnien, ktore ograniczaly 8.1. i teraz korzystanie z systemu jest o wiele wygopdniejsze, w porownaniu do 8.1 nie masz juz ograniczen do 5, czy 4 opcji w pasku powiadomien, mozesz ustawiac tapety z poziomu zdjęc, masz mozliwosc wyszukiwania opcji ustawien po nazwie
@sonep: Mówisz o detalach które są mało ważne. W ustawienia wchodzę raz na ruski rok, tapetę zmieniam ze dwa razy w roku. Powiadomienia są spoko, szkoda ze jak kliknę na nie, to program ładuje się 2-3 razy dłużej niż w 8.1. Customizowane menu akcji jest ok ale ponownie, nie potrzebuje mieć szybkiego dostępu do VPNa, kontroli jasności, hotspotu, a od aparatu mam dedykowany przycisk.

Masz ten szereg usprawnień, ok, ale zostajesz
@KaznodziejaNowejEry: Skoro nie potrzebujesz tego wszystkiego, to moze po prostu wroc do 8.1? Nie zauwazylem, zeby dzialal wolniej, wręcz przeciwnie, na 8.1 IE zamulala niemilosiernie i nie raz wyrzucało mnie do pulpitu. Edge działa o niebo lepiej.
Miales sprawdzic jaką masz wersje aktualizacji, jesli nie masz redstone, to mozliwe, ze moze ci cos zamulac, bo poczatkowe wersje byly dobrze dopracowane. Ja mam wersje oznaczoną numerem 1607, a ty?
@sonep: Mam L830, ma dość mocny bebech i na 8.1 było super. I widzę ogromną przepaść w szybkości działania w stosunku do 10 mobile. Może u ciebie jest inaczej ale u mnie na 3(!) telefonach z Windowsem po aktualizacji prędkość działania spadła bardzo bardzo mocno (W rodzinie mam jeszcze L735 i L535, a wcześniej miałem jeszcze 640 i 720 ale tylko na 8.1). Ogólnie to jestem wkręcony mocno w WP, dlatego
@Sihill_pl: Wejdź w ustawienia, aktualizacje i sprawdź, czy nie wyszuka ci nowej wersji, jesli wyszuka i zainstalujesz, to pouzywaj go ze 2 dni i napisz czy dalej ci zacina