Wpis z mikrobloga

#budujedrona

Zamówiłem sobie highendowe silniki sunnysky ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sunnysky Lite Version Edge Racing R2205 2300KV

Bydlaki mają największy ciąg oraz największą sprawność spośród wszystkich dostępnych obecnie motorów 2205 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://uav-review.com/wp-content/uploads/2016/09/14183789_177107232720145_2762894711902004960_n.jpg

Ciekawostką jest posrebrzany przewód, który w teorii zwiększa ich wydajność (wg. producenta co najmniej 5% w porównaniu do zwykłego miedzianego), a który w praktyce wygląda kozacko, w ogóle już się nie mogę doczekać kiedy dojdzie przesyłka, teraz ogarniam akusy 4S bo cała reszta drona jest już zrobiona pod 4s.

Poza tym chyba na stałe przechodzę na 6030. Ciąg większy jak 5030, lot stabilniejszy jak na 5045 bullnose, a mam większą wydajność i możliwość generowania ogromnego ciągu kiedy jest taka potrzeba. Ponoć są mniej żwawe, ale od kiedy istnieje dumped light to nie wydaje mi się aby ich bezwładność robiła jakąś dużą różnicę. Poza tym z takimi śmigłami dron wygląda dużo lepiej xD

Pobierz Norwag93 - #budujedrona

Zamówiłem sobie highendowe silniki sunnysky ( ͡° ͜ʖ ͡°) Su...
źródło: comment_dysQwy9yQ63xQMzEihsKWhLLMwuZuAHB.jpg
  • 23
posrebrzany przewód, który w teorii zwiększa ich wydajność (wg. producenta co najmniej 5%


@Norwag93: zalatuje troche audiofilskim woodoo. Srebro ma o 5% większą przewodność od miedzi, ale czy w tym zastosowaniu to coś daje... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wychwalany: W testach dają 90g więcej ciągu niż konkurencja. Nie wiem czy to zasługa srebra - napisałem że dla mnie to fajnie wyglądają. Wziąłem je ze względu na niską wagę - 4g na silniku względem konkurencji to już 16g dla drona. Na nadajniku FPV też zejdę, na odbiorniku też i łącznie zyskam 40g, a to przekłada się na wiele % wyższe TWR.
@Norwag93: nie neguje, że są dobre tylko potraktowałem te 5% jako chwyt marketingowy. Ale teraz przyjrzałem się i chodzi Tobie o ten drut w cewkach, a nie przewody zasilające. W takim wypadku ma to sens.
Wziąłem je ze względu na niską wagę - 4g na silniku względem konkurencji


@Norwag93: Nie ma nic za darmo.

I love the way these SunnySky Edge motors performed in the air but as soon as I crashed out the first time I was pretty disappointed. The mounting holes in the bottom of the SunnySky Edge motor are located on an extremely thin section of the aluminum. The provided bolts are great,
Pobierz Xava - > Wziąłem je ze względu na niską wagę - 4g na silniku względem konkurencji

...
źródło: comment_tG2ykvx7gOMDzUU32c3y5tvGM5Rb2pHy.jpg
@Xava: Pytanie z jakiego materiału są śruby dołączone do silnika. W takie elementy nie wkręca się śruby twardszej niż materiał w który się ją wkręca, jeśli silnik jest z aluminium, a śruba stalowa to wiadomo czym to się skończy. 6061 to dobre aluminium używane np. w przemyśle lotniczym.

Poza tym warto dać podkładkę pomiędzy silnik a ramie - 0.5mm kawałek gumy minimalnie się spręży pod naciskiem i to on jako najbardziej
@Norwag93: Wiesz praktycznie od zawsze i zawsze wkręca się śruby stalowe, mało kto wymienia je w dronach na aluminiowe. Zresztą samo oznaczenie zbyt wiele nie mówi bo rożnie to bywa, ale skoro zmienili materiał to powinno być lepiej.
@Norwag93: tutaj śruba aluminiowa nic nie da , zbyt cienkie gwinty i zbyt mało materiału w silniku... co najwyżej kleju dużo i liczyć że nie wyrwie gwintu. Niby poprawili...
@TheDuck: Jutro popatrzę bo dziś już nie mam czasu, ale maksymalna efektywność to jak najwyższe napięcie z akumulatora, niskie KV silnika i duże śmigła.

Do 250-260 najlepiej dać 6030 - mają największy dla tego rozmiaru przelicznik ciąg w gramach/pobór w amperach

Te silniki wydają się być bardzo ok, daj do nich akumulator 4s - z racji niskiego KV i tak uzyskasz niższe obroty niż 2300kv na akumulatorze 3s, ale będziesz miał
@Norwag93: Dzięki za chęci i info, nie musisz się aż tak na razie trudzić. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obecnie buduje q450 z teoretycznym około 45-60 minutowym czasem lotu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak się tylko zastanawiam co rozkminić gdyby przyszło mi latać po mieście i zmieścić się w tych 600 gramach.
@Norwag93: Niezłe. Ale drogie i eksperymentalne. Wątpię by to było tanie, nawet w masowej produkcji. Zwłaszcza że sporo platyny trzeba do środka włożyć. Na wersję od chińczyka pewnie z 5-10 lat minimum poczekamy a i tak wiele taniej nie będzie.

Co do superkondensatora to nie jest konieczny, całość nigdy nie osiągnie 60A, w normalnym locie pobierze 25-35A a 6 ogniw równolegle daje mi na spokojnie 90A wydajności prądowej.( ͡° ͜