Wpis z mikrobloga

@czeskimarian: No właśnie problem jest taki, że mam mało czasu na chodzenie po sklepach a potrzebuje kilka koszul, bo niedługo jadę na kilka konferencji, a wszystko co mam, to jest już "nudne". Nie chce wydawać kolosalnej kwoty za koszulę, bo po prostu nie czuje się, aby było mnie stać na zakup np 2 koszul po 300zł.
@FREEQ: Jeśli zamierzasz kupić 4 sztuki na raz to multibuy Charles Tyrwhitt. Dość obszerne kroje, ale jednostkowa cena wychodzi wtedy git, a koszule niezłe. Poza tym Lamberty/Lantiery (Wólczanka/Vistula odpowiednio), ale tylko na przecenach. Poprawki mogą być koniecznie żeby leżało bardzo dobrze.
@Xune: możesz coś napisać więcej o tych koszulach Charles Tyrwhitt? Faktycznie warto kupić te 4 sztuki (wychodzi powiedzmy 130-150 PLN sztuka), w sensie jest jakaś duża różnica pomiędzy nimi, a koszulami w tej cenie w Wólczance?
@vinmcqueen: Mają spory wybór i nie wszystkie sprawdzałem oczywiście. Świetny washed oxford, ale to koszule casualowe. Dobre koszule formalne o klasycznym wzornictwie, chyba w znacznej większości bez nowomodowego raczyska (podwójne, kontrasowe guziki, kontrastowe lamówki, mikrokołnierzyki). Na minus - typowo angielskie kroje koszul, czyli obficie. Jeśli lubisz krój blisko ciała to trzeba będzie dotaliować. Na plus - w koszulach formalnych wybierasz długość rękawa w standardzie, wygodne jeśli masz nadzwyczaj długie albo krótkie