Wpis z mikrobloga

@Mentos69: hm. ja tam nigdy nie sugerowałem się tym jakie farby były zamieszczone w instrukcji. zawsze sam dobierałem. najczęściej jest tak, że producenci danego modelu współpracują z producentem farby i w intrukcji zamieszczają tylko jego koloru i oznaczenia, co nie do końca jest dobre, bo są farby lepsze i gorsze. i nigdy nie spotakłem się żeby w instrukcji było coś o mieszaniu farb - nie po to ich wybór jest tak
@Mentos69: ze swojej strony mogę polecić humbrola, zawsze dobrze mi się nim malowało. oczywiście możesz sugerować się podanymi tam numerami farb, bo to ułatwia życie, ale nie musisz się ich sztywno trzymać. pamiętaj też, że istnieją tabele, za pomocą których możesz przemieszczać się pomiędzy numerami farb u poszczególnych producentów (wygoogluj sobie :)). rozumiem, że skoro jesteś początkujący to pewnie będziesz malował pędzlami?
@kodekscywilny: Korzystałem już z tabeli żeby znaleźć zamienniki Tamiya, bo w sklepie z którego mam zamiar zamówić nie są dostępne wszystkie potrzebne kolory. Resztę dobrałem właśnie z Humbrola. Tak dokładnie, zamierzam na początku użyć pędzli. Pierwszym modelem będzie samochód, więc biorę dodatkowo jeden spray Humbrola do pomalowania budy. Czy środek do czyszczenia pędzli np. Vallejo wystarczy żeby utrzymać pędzle jak najdłużej w słusznej kondycji?
@Mentos69: Jak na moje to przykładowo pierwszy wiersz: XF-1 :2 +XF-53 :1, należy rozumieć jako:
farbkę Tamiya XF-1 (2 części) zmieszaj z farbką Tamiya XF-53 (1 część).
Inaczej pisząc, farbkę XF-1 oraz XF-53 zmieszaj w proporcji 2:1.

Niestety farby Tamiya mają bardzo ograniczoną paletę barw. Dlatego, jak wyżej kolega wspomniał, może lepiej będzie dobrać jakiś gotowy kolor innego producenta.

Edit: Doczytałem właśnie, że to samochód, więc na Twoim miejscu kolorami bym