Wpis z mikrobloga

#prawicacontent cytat (at)Dezodorant ". Standardowych lewaków nie jest wielu - po prostu jeżeli komuś odpowiada lewicowy porządek świata, to jest nazywany umownie lewakiem. Dzisiaj w Europie lewicowców jest jakieś 90%, więc naprawdę nie rozumiem, dlaczego chcesz, aby ten stan się pogłębiał. A popierając socjalliberałów, lewicy będzie jeszcze więcej, teraz i tak jeszcze nie jest tak beznadziejnie."

co za debil xDDDD
  • 13
  • Odpowiedz
@kupuje_bulki_w_almie: Pierwsza część była napisana żartobliwie, zdaję sobie sprawę, że nawet z tego całego @Ryu jest taki lewak, jak ze mnie ksiądz. Druga część - jak najbardziej prawdziwa i jesteś kretynem, jeżeli tego nie rozumiesz. @marwiec- popierając partie socjalliberalne powoduje, że świat będzie jeszcze bardziej lewy. W Polsce np. wcale już nie ma normalnej prawicy, nie licząc kanapowego Korwina i jego przydupasów.

I nie pyskuj lewaku.
  • Odpowiedz
@marwiec-: dopiero teraz to przeczytałem, a już Baumanowi nie chcę śmiecić w temacie. Piszesz, że nie chcesz więcej lewicy - może i faktycznie nie chcesz, ale przecież popierając socjalliberałów sam sobie zaprzeczasz. W polskim wydaniu socjalliberalizm to SLD: mam uwierzyć, że kiedy dojdą do władzy, Polska nie będzie jeszcze bardziej zbiurokratyzowanym krajem, z większymi podatkami, długiem publicznym, socjalem, itp.? Aż tak naiwny nie jestem. Celowo nie piszę o homoseksualistach i
  • Odpowiedz
@Dezodorant: wiesz, właściwie z tą lewicą masz trochę racji - dlatego ja nie mam na kogo zagłosować, bo nie ma żadnej centrolewicowej partii, która nie chce rozrostu biurokracji albo wpierdzielania się państwa w gospodarkę. Na początku jeszcze Ruch Palikota był ok, ale za bardzo zlewaczali i już nie są moją opcją. Pomysł budowy fabryk jakoś mnie nie przekonuje (państwo ma kontrolować co ma być wytwarzane? bitch please...). Socjal powinien być na poziomie służby zdrowia moim zdaniem, obronności, policja, straż, wiadomo. Z pewnością też energetyka, telekomunikacja. Czyli wszystko to co jest dla państwa najważniejsze pod względem bezpieczeństwa. No i pewnie jeszcze kilka innych przykładów o których tutaj teraz nie napiszę bo mi nie przychodzą o 1 w nocy do głowy ;)

W kwestiach społecznych - duuużo wolności. Geje chcą związków partnerskich? Bardzo proszę. Rodzina chce dokonać eutanazji na babci która jest roślinką od 10 lat? Ich sprawa, ich sumenie. Dziewczyna chce dokonać aborcji? Nic mi do tego.

Dodatkowo w kwestiach gospodarczych sporo wolności, ale bez przesadyzmu. bo nie można odmówić komuś sprzedaży czegoś bo jest np. innego wyznania, koloru skóry czy orientacji. Równość jednostki i tyle. Biały może coś kupić to i czarny, żółty, gej, czy każdy
  • Odpowiedz
@marwiec-: czyli sam widzisz, że popieranie socjalliberalizmu w dzisiejszym wydaniu nie jest dobrym rozwiązaniem. W innych krajach jest podobnie.

"Pomysł budowy fabryk jakoś mnie nie przekonuje" - przecież to jasne, że nie chcę państwowych fabryk. Chcę po prostu, żeby produkcja w Europie była bardziej opłacalna. A rozrost biurokracji i wpierdzielanie się państwa w gospodarkę tego nie ułatwiają.

Co do reszty - mniej więcej się zgadzam. "Przepraszam, czy pan się zesrał?
  • Odpowiedz
czyli sam widzisz, że popieranie socjalliberalizmu w dzisiejszym wydaniu nie jest dobrym rozwiązaniem.


@Dezodorant: nie. Jest dobrym rozwiązaniem, ale nie ma takiej partii która te rozwiązania (dobre rozwiązania) chciałaby wprowadzić.
  • Odpowiedz