Wpis z mikrobloga

Dni są coraz krótsze, noce dłuższe. Chciałbym sobie podświetlić pokój paskiem LED. Na gearbest mam sporo punktów, więc zacząłem szukać właśnie tam i mam kilka pytań:
HML RGB Light Strip x2 - 5m 300 x SMD2835 wydaje mi się będzie dość mocno świecić?
Gdy kupowałem pasek świecący w jednym kolorze, to przewody były do niego wlutowane tylko z jednej strony. Dobrze widzę, że tutaj 4pin konektor jest na początku i na końcu przewodu? Chciałbym sobie odciąć 60-70cm i zamontować w obudowie komputera. Z tyłu obudowy zamontowałbym taki sterownik z pilotem. Do tego zasilacz Będzie to wszystko razem ze sobą współgrać czy jebnie? - Andrzej
Ze starego kompletu mam zasilacz 12V 2A. Poradzi on sobie z 4m 30cm?

#prad #elektryka #oswietlenie #led #gearbest #diodyled
  • 10
@lennyhowmany: masz w zestawie zasilacz, ciąć możesz byle gdzie/tzn ile potrzebujesz/ Ale w miejscu oznaczonym... zakończenie wtyczka to tylko taki fjuczer żeby kolejna taśmę podłączyć... czy sieci mocno? rzecz gustu, jak dodasz sterownik to możesz ta moc regulować... ja bym ten odcięty kawałek zasilił tym 2A zasilaczem
@marek-wozniak-750: w zestawie zasilacza nie ma:

Package Contents: 2 x HML LED Light Strip, 1 x 44-key Remote Controller (with Button Battery), 1 x Controller Box, 1 x English Manual

Więc nie mogę tego fjuczera wykorzystać tak jak opisałem? Pytam, bo nie miałem okazji i nie potrafię się obsługiwać lutownicą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@lennyhowmany:

> RGB

> 3 różnokolorowe diody na 5 centymetrach

to nie może dobrze świecić xD każdy kolor oddalony od siebie o 5cm, o mieszaniu kolorów można zapomnieć, a dodatku niezbyt jasno to będzie świeciło

prawilne SMD5050 będzie dosyć jasne i ładnie kolory połączy
tylko, że więcej prądu potrzebują. ja mam [takie](https://www.aliexpress.com/item/Black-FPCB-LED-strip-5050-12V-flexible-light-Waterproof-IP65-60LED-m-5m-300LED-White-White/32268201431.html?aff_platform=aaf&sk=6mia6uvne%3A&cpt=1474310526639⁡=cc&&afftracekey=623cf897dcb746ea8f3a4cb5211e05bc-1474310526639-07768-6mia6uvne), które podobno wymagają 11.52 wata na metr, zawsze warto dodać jakieś 10-20%, więc tak przynajmniej
Marcinnx - @lennyhowmany: 
> RGB
> 3 różnokolorowe diody na 5 centymetrach
to nie mo...

źródło: comment_sdS531cuLGn86ijkhrScVUcZkascpgFM.jpg

Pobierz