Wpis z mikrobloga

#medycyna #zdrowie #borelioza
Od dłuższego czasu mam problemy ze zmęczeniem, sennością, czasem jakieś dziwne zaburzenia wzroku, czasem mam problem z rozpoznaniem twarzy, pamięć i koncentracja też słabo. Mam jeszcze przewlekłą pokrzywkę.
Ogólnie jest słabo.
Oczywiście najpierw chcę zrobić badania, ale niestety podejrzewam, że przyczyną może być borelioza. Trochę kleszczy w życiu nałapałem.
Jest tu ktoś kto ma jakieś doświadczenie z boreliozą? Jakie objawy was skierowały do lekarza? Badania w każdym szpitalu robia czy trzeba do jakiejś specjalnej kliniki jechac?
  • 14
@kamilry123 sprawdź poziom hormonów tarczycy. ;) niedoczynność/nadczynność też może dawać takie objawy. Ja ostatnio podejrzewałam u siebie boleriozę po wpisaniu w googla objawów - bolącego bez powodu kolana. Na szczęście okazało się, że to zwykłe przemęczenie stawu ;)
@Dominini: @kucz: pobadam tarczycę, zobaczymy co dalej będzie
męczy mnie to, że nie mogę jakoś normalnie funkcjonować
czasem jak mi sie zrobi "matrix"w oczach to boję sie samochodem jechać, okulista w nich nie widzi nic złego oprócz -kilku dioptrii
@kamilry123 w kierunku boreliozy wystarczy przecież badanie z krwi. Idź jutro do laboratorium, oddaj krew i dowiesz się czy masz rację. 90%rzeczy których się boimy się nie zdarza, więc spokojnie ;)
@Emill: tutaj odleglośc nie ma znaczenia, jeśli widzę jakąs osobę raz w tygodniu to mam problem z zapamiętaniem jej twarzy, z daleka w sumie też jest problem, najczesciej ludzi poznaje po włosach.
@Aequitas87: nadwrażliwości na słońce nie mam, a pokrzywka obejmuje nogi ręce klatkę piersiową, szyję głównie, ogólnie każda część ciała, która jest narażona na otarcia lub ucisk
@dhMichu: rumienia wędrującego nie zaobserwowałem
senność..., staram się spać po 8h
@dhMichu: odstawienie kawy wiele nie da, zresztą ona sama też mało daje. największa senność mnie dopada po powrocie z pracy, ale towarzyszy mi cały dzień, ram mniej raz bardziej, czasem dochodzi do tego otępienie takie że mało co do mnie dociera