Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki i Mirabelki z #lublin ( ͡ ͜ʖ ͡)
Na koniec wakacji chcemy sobie z ziomeczkiem pojechać do waszego miasta, żeby zobaczyć, pozwiedzać, poznać historię, a może i poznać nowych mirków jak będą chętni.
No i tutaj mam do was pytanko, czy sezon turystyczny u was trwa cały rok? czy na koniec września już nic ciekawego tam nie zobaczymy? Przeglądając ten tag widziałem jakieś zdjęcia z rozkopaną starówką? nie zobaczymy jej? :(
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cebulazord Stare Miasto jest piękne, bo leży na wzgórzu i ma pełno krętych brukowanych uliczek, które cudownie wyglądają nocą. Zabytków jest dużo, nie słuchajcie tych, co mówią, że nie warto. Zajdźcie m.in. do multimedialnego muzeum w Piwnicy pod Fortuną, dużo ciekawych rzeczy można się tam dowiedzieć, wejdźcie na Wieżę Trynitarską, czy do gotyckiej Kaplicy Trójcy Świętej pokrytej bizantyjskimi freskami. W razie czego pisz :)
  • Odpowiedz
@BigFred: ale super ;d dziękuje Mireczku za obszerną odpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°) zawsze darzę ogromnym szacunkiem osoby, które dumnie i chętnie opowiadają o swoich rejonach. Mam tak samo z moim Malborkiem, do którego oczywiście zapraszam!

@WaitForIt: dziękuje! będę mieć co do poczytania w pociągu :D

@schon: wybacz, poprawię się i na następny raz będę pamiętać :)
  • Odpowiedz
@cebulazord: starówka to jest w warszawie :) stare miasto nie jest rozkopane, w sumie nie ma za bardzo co oglądać.


@cebulazord @schon: schon jest pewnie z hamburka ;). Jest co robić tutaj. Deptak - miło, knajpki, kamieniczki. Stare miasto - milej, kamieniczki, knajpki, wąskie uliczki. Baszta na zamku, wieża trynitarska. Majdanek (trochę mniej miło, ale warto)
  • Odpowiedz