Wpis z mikrobloga

@Amelek: ile PLN na miesiąc, nie zajmujemy się bitcoinami na codzień a chciałbym się czegoś dowiedzieć. 10TB trochę kosztuje + prąd. Chyba nie powiesz że w tle na tym kompie jeszcze coś robisz?
@Mustafar69: Aktualnie dla 10TB wychodzi 38976 BURST miesięcznie czyli około 31 dolarów -- koszt zakupu 10 TB czyli np dwóch dysków po 5 TB to około 1300zł - dlatego nie opłaca się kupować specjalnie dysków.
To się opłaca tylko i wyłącznie gdy już i tak masz nie potrzebne dyski bo je kupiłeś kiedyś i gdy uruchamiasz kopanie tylko gdy i tak włączasz komputer. Celowy zakup pod kopanie i kopanie specjalnie dla
@Mustafar69: Dlatego napisałem że to sie opłaca tylko włączać gdy i tak pracujesz przy komputerze a nie specjalnie by kopać. No chyba że masz np 500 TB to inna sprawa:)
Tyle ze samo przygotowanie dysków trwa. Np na moim komputerze plotowanie 5 TB trwało by kilka dni.
A trzeba najpierw wykonać plotowanie by móc kopać. Plotowanie jest czynnością jednorazową ale długotrwałą.
Przerwanie plotowania np gdy wyłączą Ci prąd w domu lub
@Amelek: Jak podłączysz wszystkie dyski to procek dostanie po dupie :) Ram też jest potrzebny. Ja miałem starego kompa C2D, 4GB ram, 2TB dysk i do kopania spoko ale zrobić coś innego na tym kompie się nie dało (dodam że Ubuntu postawiłem na nim). Aktualnie bardziej opłaca się kupować po 100zł miesięcznie niż cokolwiek w to inwestować :)