Wpis z mikrobloga

No hej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ostatnio mocniej zajawiłem się filmowaniem i sprzedałem mojego canona 600d i kupiłem lumixa G7 z kitem, tak odkładam na lepsze szkła, ale póki co bieda. (,)
Moim ulubionym targetem nagrywek sa sporty akcji, tak więc na pierwsze testy wybyłem do ziomeczków na lokalny skatepark w #sosnowiec. Zapraszam was do obejrzenia jak mi to wyszlo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
żegnaju #canon odchodzu, mati. No i no siema #panasonic, już cię lubie :D
#chwalesie #bmx mały, ale wciąż #rower #dslr #filmmaking
Generalnie jestem w opór zadowolony z przesiadki, chociaż wsumie nie mógł bym chyba nie być. Wkoncu przesiadłem się na sprzet o 4 lata młodszy. Jedyne czego mi brakuje na chwilę obecną to rozmycia tła, ale to rozwiaże budżetowo speed boosterem pod canona FD i szkłami 28 i 50 mam nadzieję.
kotostrupoo - No hej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ostatnio mocniej zajawiłem się filmowaniem i sprzed...
  • 15
@kj5: myślę o fd bo ma bardziej współczesny obrazek od m42 imo, bardziej podoba mi się rozmycie. Ofc speedboster ten co mówisz, samyanga chce 14mm, ale potrzebuje też jakiegoś tele na statyw i tu mam rozkmine
@kj5: wiem speedboster chce pod EF oczywiście. szkła FD założe przez adapter EF-FD troche kombinowane ale przez metalowa blaszkę nie zgubię chyba jakości, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
edit, bo teraz zauważyłem. Myślałem o tej 12 f/2 na mocowanie MFT ale nie wiem czy nie bedzie za szeroko i za lekko na steadycama, planuje zakup one gravity 3, takiego jak tutaj uzywałem.
@kotostrupoo: mam jeszcze 14 2.8 i 24-70 2.8 do 6d. Tak że mi zbytnio nie przyda sie potem. Ewentualnie opyli się jeszcze jedna lampę 580ii i powinno starczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kotostrupoo:

Bardzo spoko cumplu jak na pierwsze testy, brakuje moze paru insertow czy odważniejszych kadrow które pokaza dynamikę sportu, ale to pewnie trzeba by już gopro. Uzywasz jakiegoś gimbala?

Ja po paru latach stricte foto, wziąłem się za motion, niestety mój kochany 60d pozwala na max 20sec w raw, ale nie ma tragedii. Marzy mi się a7s ii :(.