Wpis z mikrobloga

@pszajnowski: jako, że chłop to pewnie wstyd, ale nie jestem specem w kwestii elektryki, więc mnie to trochę zaskoczyło, że taki sposób może zadziałać. Myślałem, że to bardziej skomplikowane i są tam jakieś dodatkowe zabezpieczenia. Mam jedną przejściówkę i zazwyczaj jak mam laptopa podłączonego to ładuje przez USB, ale akurat mam zajęte wszystkie porty. Z ciekawości, dlaczego to Twoje ulubione gniazdko ? :D
@rzabkatoja: co jak co ale Anglikom instalacje elektryczne wyszły dobrze. Zauważ, ze każde angielskie gniazdko w ścianie ma włącznik (ładowarka moze byc wpięta cały czas, wystarczy pstryknąć), każda wtyczka z uziemieniem (3 dłuższy bolec który wchodzi do dziurki gdzie wepchałeś wykałaczki) a w każdej wtyczce dodatkowo bezpiecznik antyprzepieciowy co jest dodatkowa ochrona sprzętu. Co do dodatkowych zabezpieczeń wewnątrz to tam nie ma. Ot prosta konstrukcja, która otwiera dostęp do prądu podczas
@pszajnowski: ten bezpiecznik nie jest antyprzepięciowy. Zwykły bezpiecznik przetężeniowy i tyle. Trzeci bolec zaś potocznie jest zwany "uziemieniem" i owszem, jest on połączony z ziemią, ale tak formalnie jest to zacisk ochronny.
@rzabkatoja: bedzie dzialac taki trik, proponuje delikatnie wyciagac, nie wyszarpywac. jak chcesz pojsc w full pro, to zakup w sklepie za funta tzw probowke. w uk zeby moc wetknac probowke w gniazdko, daja w zestawie taki fachowy plastikowy otwieraczyk, bedzie eleganciej niz z patykiem ;)